12 czerwca Święto Wrocławskiego Rowerzysty

Po dwóch latach Bike Maraton wrócił do Zawoi. Ta najdłuższa wieś w Polsce przywitała wszystkich słoneczną pogodą. Zawodnicy zmagali się z upałem, błotem i ciężką górską trasą, naszpikowaną trudnymi podjazdami i technicznymi zjazdami. To właśnie w Zawoi każdy maratończyk miał do pokonania najwyższy punkt na trasie w tegorocznych wszystkich edycjach - Jałowiec, 1111 m n.p.m.
Na dystansie Haro wśród mężczyzn nie do pokonania był PIOTR ICIASZEK z KKW JAMA WAŁBRZYCH z czasem 00:47:04, wśród pań JOANNA CZERWIŃSKA z teamu DOBRE SKLEPY ROWEROWE AUTHOR z czasem 01:01:12
Dystans mega należał tym razem do PAWŁA WIENDLOCHY z teamu DOBRE SKLEPY ROWEROWE AUTHOR z czasem 01:54:46. Najszybszą panią była na tym dystansie OLA DUBIEL z KTM BIKEWORLD WOMEN'S RACING TEAM z czasem 02:24:50. Najcięższy dystans 71 km najszybciej pokonał BARTOSZ JANOWSKI z TEAMU DOBRE SKLEPY ROWEROWE AUTHOR z czasem 3:23:18. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła KATARZYNA GALEWICZ z KELLYS TEAM z czasem 5:03:36.
Gospodarze Zawoi zadbali również o to, żeby po maratonie nikt się nie nudził. Zorganizowali pokazy trialu w wykonaniu zawodników UKS Zawojak, góralską kapelę, przed startem wszystkim towarzyszyła orkiestra. Bike Maraton zakończył się tradycyjną dekoracją zwycięzców na trzech dystansach. Podczas tej edycji rozegrane zostały również Mistrzostwa Małopolski w Maratonie MTB oraz Mistrzostwa Optyków w Maratonie MTB. Więcej o zawojskiej edycji Bike Maratonu na www.bikemaraton.pl