ZDZIESZOWICE – PRZYSTANEK BIKE MARATON #3

Po płaskiej inauguracji w Miękini, prawdziwie górskiej trasie w Polanicy-Zdrój przyszedł czas na interwałową trasę w  Zdzieszowicach. Opolska odsłona Bike Maratonu gości w kalendarzu Bike Maraton nieprzerwanie od 9 lat a wizytówką tej edycji stał się kwitnący rzepak.
Czy do soboty 21 maja rzepak wytrzyma? tego nie wiemy! Jedno jest pewne - Góra Św. Anny na pewno znów będzie wymagająca, a mocno pofałdowany teren da się we znaki wszystkim startującym w Zdzieszowicach.

21-22 maja: ROWEROWY WEEKEND W GDAŃSKU

Na dobre rozkręca się sezon rowerowych imprez Lang Team. Już w najbliższą sobotę 21 maja w Gdańsku odbędzie się trzecia w tym roku edycja Skandia Maraton Lang Team. W niedzielę 22 maja zostanie rozegrany – pierwszy w tym roku – szosowy wyścig z cyklu Colnago Lang Team Race.

Zapowiedź testu rowerów Superior XP 969 RED / X-ROAD TEAM ISSUE

Wiosną góry jeszcze nie rozpieszczają idealną temperaturą i suchą nawierzchnią. Warunki w których testowaliśmy XP 969 RED oraz X-ROAD TEAM ISSUE były bardzo zmienne, co pomogło nam spojrzeć nieco szerzej na możliwości tych rowerów. Nasze podsumowanie znajdziecie w najbliższym numerze MR.
Przygotowując się do maratonów mtb czy wyścigów szosowych, zastanawiacie się pewnie, czy rower, na którym dotąd trenowaliście wystarcza - czy chcecie jednak czegoś więcej. Superior oferuje solidne rowery, które sprawdzają się w wielu dyscyplinach rowerowych. Testowaliśmy model XP 969 RED (sztywna 29 w carbonowej wersji) oraz szosówkę X-ROAD TEAM ISSUE (w carbonowej wersji). Oba dają poczucie komfortu w czasie jazdy, choć mają parametry rowerów wyścigowych. Dostępnąść całej floty Superiora pod adresem:
http://superiorbikes.eu/pl/distributors

Zapowiedź testu roweru firmy Whyte model G-160 RC

Zachęcamy do zwrócenia uwagi na nowa markę na rynku Polskim. WHYTE BIKES jest brytyjską firmą produkującą rowery. Hasło firmy brzmi „Performance by Design”.

Maratony Rowerowe Skandia Lang Team

16 kwietnia w Wilanowie rozpocznie się kolejna edycja cyklu Maratonów Rowerowych Lang Team. W jubileuszowym, dziesiątym roku działalności, organizatorzy przygotowali dla uczestników siedem edycji, z których każda zostanie rozegrana w innej części Polski.
Podczas uroczystej prezentacji w siedzibie głównego sponsora - Skandia Życie TU S.A w obecności Prezesa Zarządu - Pawła Ziemby, a także Dyrektora Generalnego Lang Team – Czesława Langa – przedstawiono cykl 2016.

Najnowsze

Czytaj więcej

21-22 maja: ROWEROWY WEEKEND W GDAŃSKU

Na dobre rozkręca się sezon rowerowych imprez Lang Team. Już w najbliższą sobotę 21 maja w Gdańsku odbędzie się trzecia w tym roku edycja Skandia Maraton Lang Team. W niedzielę 22 maja zostanie rozegrany – pierwszy w tym roku – szosowy wyścig z cyklu Colnago Lang Team Race.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

ZDZIESZOWICE – PRZYSTANEK BIKE MARATON #3

Po płaskiej inauguracji w Miękini, prawdziwie górskiej trasie w Polanicy-Zdrój przyszedł czas na interwałową trasę w Zdzieszowicach. Opolska odsłona Bike Maratonu gości w kalendarzu Bike Maraton nieprzerwanie od 9 lat a wizytówką tej edycji stał się kwitnący rzepak.
Czy do soboty 21 maja rzepak wytrzyma? tego nie wiemy! Jedno jest pewne - Góra Św. Anny na pewno znów będzie wymagająca, a mocno pofałdowany teren da się we znaki wszystkim startującym w Zdzieszowicach.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Joy Ride – Kluszkowce 2016

Od 13-15 Maja w miejscowości Kluszkowce miała miejsce 5 edycja rowerowego festiwalu Joy Ride BIKE Festival - Kluszkowce 2016

Czytaj więcej
Czytaj więcej

TRIALOWY PUCHAR ŚWIATA W KRAKOWIE

Ponad 100 najlepszych zawodników z 25 krajów zaprezentuje swoje umiejętności w dniach 20 – 21 maja 2016 na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie. Organizatorem zawodów na zlecenie Międzynarodowej Unii Kolarskiej są Kramarczyk Team oraz Galeria Krakowska.

Czytaj więcej
zobacz więcej

Ludzie

Czytaj więcej

Rozmowa z Marcinem Białobłockim

Dzień przerwy w wyścigu kolarskim to znakomita okazja do rozmów kuluarowych. My postanowiliśmy udać się do wczorajszego bohatera – nowego mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas Marcina Białobłockigo. Zawodnik One Pro Cycling opowiedział nam m.in. o początkach swojej kariery, a także o tym, dlaczego w 2005 roku zdecydował się na wyjazd z Polski i mimo licznych trudności nie skończył swojej przygody z rowerem.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Andalucia Bike Race – rozmowa z Arkadiuszem Cyganem i Michałem Marciniakiem

Andalucia Bike Race – hiszpański wyścig etapowy rozgrywany w Andaluzji, mający 5-cio letnią historię, bardzo techniczny, a tym samym wymagający. W przyszłym roku na jego starcie stanie dwójka kolarzy, którym udzieliliśmy wsparcia w postaci naszego patronatu.
O swojej drodze na start tego wyścigu opowiadają Arkadiusz Cygan i Michałem Marciniak.

Czytaj więcej
zobacz więcej

Sprzęt i gadżety

Czytaj więcej

Zapowiedź testu rowerów Superior XP 969 RED / X-ROAD TEAM ISSUE

Wiosną góry jeszcze nie rozpieszczają idealną temperaturą i suchą nawierzchnią. Warunki w których testowaliśmy XP 969 RED oraz X-ROAD TEAM ISSUE były bardzo zmienne, co pomogło nam spojrzeć nieco szerzej na możliwości tych rowerów. Nasze podsumowanie znajdziecie w najbliższym numerze MR.
Przygotowując się do maratonów mtb czy wyścigów szosowych, zastanawiacie się pewnie, czy rower, na którym dotąd trenowaliście wystarcza - czy chcecie jednak czegoś więcej. Superior oferuje solidne rowery, które sprawdzają się w wielu dyscyplinach rowerowych. Testowaliśmy model XP 969 RED (sztywna 29 w carbonowej wersji) oraz szosówkę X-ROAD TEAM ISSUE (w carbonowej wersji). Oba dają poczucie komfortu w czasie jazdy, choć mają parametry rowerów wyścigowych. Dostępnąść całej floty Superiora pod adresem:
http://superiorbikes.eu/pl/distributors

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Bike on Wax

Rower musi być jakiś. Czysty i sprawny choćby. Z rowerem nie może być wstyd pokazać się na mieście. Dlatego Bike On Wax stworzyło pierwszą linię kosmetyków i chemii rowerowej z myślą o wszystkich użytkownikach dwóch kółek. Rama błyszcząca, siodełko zadbane, łancuchy nieskrzypiące. Tak to właśnie powinno wyglądać - i wygląda: z Bike on Wax.

Czytaj więcej
zobacz więcej

top 3

Czytaj więcej

Zapowiedź testu roweru firmy Whyte model G-160 RC

Czytaj więcej

Ryszard Szurkowski opowiada o „Duchu Drużyny”, Katarzyna Pawłowska o drodze do medalu mistrzostw świata. Testy rowerów Whyte g 160 RC i Superior 969 red.

W nowym numerze

Magazyn Rowerowy e-wydanie

Idź

Filmy

Wybór redakcji

Wydarzenia

„MR” w OUT OF STH

W ramach 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH, organizowanego przez BWA Wrocław, „Magazyn Rowerowy” stał się partnerem kilku wydarzeń, które połączyły świat sztuki i sportu.

Bike Maraton z Kwiatkiem

Już w najbliższą sobotę, 16 sierpnia, w Szklarskiej Porębie rozegrana zostanie VII edycja tegorocznej serii Bike Maraton. Będzie to wyjątkowy Bike Maraton z kilku powodów.

Zacznij lepiej jeździć

Uwielbiasz swój rower, ale przy wjeździe w teren czujesz się trochę niepewnie? Masz wrażenie, że nie wykorzystujesz w pełni możliwości swojego górala? Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz jazdę na rowerze, czy może jeździsz już rowerem od kilkunastu lat to szkolenia EMTB.pl gwarantują możliwość doskonalenia swojej techniki jazdy rowerem górskim pod czujnym okiem instruktorów, którzy zdradzą wam wszystkie tajniki panowania nad rowerem w terenie.

Zaczynamy Eurobike !

Dziś nad Jeziorem Bodeńskim w Niemczech po raz kolejny rozpoczęły się targi Eurobike. No, w zasadzie rozpoczną się jutro, ale dziś ich najciekawsza część, czyli Demo Day.

Eurobike 2014 odc. 1 – Nowości z Demo Day

Krótki spacer po alejkach Demo Daya i już wiemy, co zakręci branżę rowerową w nadchodzącym sezonie. Wszelkiej maści fatbiki – sztywne, z zawieszeniem, wspomagane elektrycznie – wieńczyły kolekcje wielu firm i pełno ich było na testowych trasach. Co jeszcze? Zobaczcie na zdjęciach.

Eurobike 2014 – odc. 2

Wszędzie te fatbajki... ale znaleźliśmy też kilka bardziej tradycyjnych (i użytecznych) rzeczy. Zapraszamy na pierwszą porcję nowości z targów Eurobike.

Wszystkie wydarzenia