Djambo, nowość od NS Bikes w rozmiarze 650b+

First ride, nowego trailowego roweru NS Bikes w którym zastosowano koła w rozmiarze 650b+, wykonaliśmy na nowych singletrack w Czechach, poniżej film z czerwonej trasy w Lipovské stezky!

Bike on Wax

Rower musi być jakiś. Czysty i sprawny choćby. Z rowerem nie może być wstyd pokazać się na mieście. Dlatego Bike On Wax stworzyło pierwszą linię kosmetyków i chemii rowerowej z myślą o wszystkich użytkownikach dwóch kółek. Rama błyszcząca, siodełko zadbane, łancuchy nieskrzypiące. Tak to właśnie powinno wyglądać - i wygląda: z Bike on Wax.

HCC Components – Kielce Bike-Expo 2015

Nowości od firmy HCC, zapraszamy na film z Kielce Bike-Expo!

Najnowsze

Czytaj więcej

KROSS RACING TEAM w 2016 tworzą Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec-Rutkiewicz, Bartłomiej Wawak i szwajcar Fabian Giger


Na konferencji prasowej zorganizowanej wczoraj na Stadionie Narodowym w Warszawie poznaliśmy plany teamu na sezon i obejrzeliśmy sprzęt na którym będą się ścigać.
Na spotkaniu nie mogła być obecna Anna Szafraniec-Rutkiewicz (z przyczyn zdrowotnych nadal nie ustala jeszcze swojego kalendarza startów), poznaliśmy natomiast nowego zawodnika w teamie – Fabiana Gigera. Szwajcara przedstawiła Maja Włoszczowska ścigająca się już z Nim w barwach tego samego klubu (Giant) w latach 2013-2014.
„Dwa koła – jedna pasja” to temat przewodni konferencji i o pasji właśnie opowiadali zawodnicy. Wszyscy zaczynali przygodę z rowerem jako dzieci, wspierani mocno przez rodziców, którzy trenowali razem z nimi. Majka Włoszczowska podkreślała rolę Mamy i późniejszą współpracę z Markiem Galińskim, Fabian i Bartosz mówili o treningach z ojcami-kolarzami. Fabian wspomniał o tym, że do dziś trenuje z ojcem, gdy przy złej pogodzie żadnemu z jego kolegów nie chce się wychodzić na trening.
Podkreślono niektóre osiągnięcia Majki Włoszczowskiej, naszej kandydatki do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Rio :
- Historyczny brązowy medal dla Polski, wywalczony przez Maję Włoszczowską podczas I Igrzysk Europejskich w Baku;
- Top 10 podczas Mistrzostw Świata;
- 17 razy podium na zawodach w Polsce i za granicą;
- Mistrzostw Polski w kat. elity kobiet i mężczyzn U-23;
- Czołowe miejsca w zawodach Pucharu Świata.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro to najważniejsza impreza sezonu 2016.
Wyścig kobiet odbędzie się 20 sierpnia. Ostatnie zgrupowanie przed tym startem jest zaplanowane w Kolumbii – by zawodnicy zdążyli się zaaklimatyzować. By lepiej poznać panujące tam warunki Kross Team wybiera się tam na pierwsze zgrupowanie już w najbliższym czasie. Oprócz tego planowany jest też wyjazd na Sycylię.
Zawodnikom zależy również na dobrych występach podczas wyścigów Pucharu Świata oraz mistrzostw świata (w lipcu) i Europy, jednak Majka podkreśliła, że najważniejsza w tym roku impreza odbędzie się w Brazylii.

W Rio de Janeiro Maja wystartuje na rowerze Kross Level B+ stworzonym we współpracy z zawodnikami . Jak podkreślali projektanci - gdy przystępowali do pracy, opracowywali model z wyraźnie zdefiniowanymi potrzebami. Producenci mają nadzieję, że dzięki dobrym występom zawodników i oni i rower przejdą do historii :)
Z Teamem współpracują w tym roku Hubert Grzebinoga i Magda Zamolska a w treningach techniki Majkę wspiera Arek Perin.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

OSTATNIE DZIKIE KARTY NA TOUR DE POLOGNE

Gazprom-RusVelo oraz ONE Pro Cycling wystartują w 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Obie grupy otrzymały od Lang Team dzikie karty uprawniające do startu w tegorocznym wyścigu.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Wymiana oleju smarującego amortyzatorów Fox 32 Factory Series oraz tylni RP23


Zachęcamy do zgłębienia podstawowej wiedzy z zakresu wymiany oleju smarującego amortyzatorów Fox. Przedni 32 factory series oraz tylni RP 23. Użytkownicy mogą w łatwy sposób zadbać o swoje zawieszenia. Mamy nadzieję, że ten film pomoże wam poznać bliżej podstawy serwisowe.

Czytaj więcej
zobacz więcej

Ludzie

Czytaj więcej

Rozmowa z Marcinem Białobłockim

Dzień przerwy w wyścigu kolarskim to znakomita okazja do rozmów kuluarowych. My postanowiliśmy udać się do wczorajszego bohatera – nowego mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas Marcina Białobłockigo. Zawodnik One Pro Cycling opowiedział nam m.in. o początkach swojej kariery, a także o tym, dlaczego w 2005 roku zdecydował się na wyjazd z Polski i mimo licznych trudności nie skończył swojej przygody z rowerem.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Andalucia Bike Race – rozmowa z Arkadiuszem Cyganem i Michałem Marciniakiem

Andalucia Bike Race – hiszpański wyścig etapowy rozgrywany w Andaluzji, mający 5-cio letnią historię, bardzo techniczny, a tym samym wymagający. W przyszłym roku na jego starcie stanie dwójka kolarzy, którym udzieliliśmy wsparcia w postaci naszego patronatu.
O swojej drodze na start tego wyścigu opowiadają Arkadiusz Cygan i Michałem Marciniak.

Czytaj więcej
zobacz więcej

Sprzęt i gadżety

Czytaj więcej

Bike on Wax

Rower musi być jakiś. Czysty i sprawny choćby. Z rowerem nie może być wstyd pokazać się na mieście. Dlatego Bike On Wax stworzyło pierwszą linię kosmetyków i chemii rowerowej z myślą o wszystkich użytkownikach dwóch kółek. Rama błyszcząca, siodełko zadbane, łancuchy nieskrzypiące. Tak to właśnie powinno wyglądać - i wygląda: z Bike on Wax.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Fenwicks, nowość na rynku środków czyszczących!

Preparaty rowerowe brytyjskiej firmy Fenwick's zostały wprowadzone na rynek polski w roku 2014. W pełni kompatybilne, biodegradowalne, dostosowane do wszelkich warunków pogodowo-terenowych, kompleksowo zadbają o każdy rower. Czyszczą i smarują, zapewniając ochronę komponentów rowerowych.

Czytaj więcej
zobacz więcej

top 3

Czytaj więcej

Zwycięstwo Michaliny Ziółkowskiej w maratonie 
Roc d’Azur!

Czytaj więcej

Styczeń/Luty 2016

W nowym numerze

Hans Rey i Steve Peat na Islandii; testy: NS DJAMBO, MANGO FRESHER, TREK STACHE 7; nowości Krossa na 2016; portret: Patrycja Piotrowska; relacje: Bike Maraton, Mistrzostwa Europy DH, Diverse Beskidia.

Magazyn Rowerowy e-wydanie

Idź

Filmy

Wybór redakcji

Wydarzenia

„MR” w OUT OF STH

W ramach 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH, organizowanego przez BWA Wrocław, „Magazyn Rowerowy” stał się partnerem kilku wydarzeń, które połączyły świat sztuki i sportu.

Bike Maraton z Kwiatkiem

Już w najbliższą sobotę, 16 sierpnia, w Szklarskiej Porębie rozegrana zostanie VII edycja tegorocznej serii Bike Maraton. Będzie to wyjątkowy Bike Maraton z kilku powodów.

Zacznij lepiej jeździć

Uwielbiasz swój rower, ale przy wjeździe w teren czujesz się trochę niepewnie? Masz wrażenie, że nie wykorzystujesz w pełni możliwości swojego górala? Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz jazdę na rowerze, czy może jeździsz już rowerem od kilkunastu lat to szkolenia EMTB.pl gwarantują możliwość doskonalenia swojej techniki jazdy rowerem górskim pod czujnym okiem instruktorów, którzy zdradzą wam wszystkie tajniki panowania nad rowerem w terenie.

Zaczynamy Eurobike !

Dziś nad Jeziorem Bodeńskim w Niemczech po raz kolejny rozpoczęły się targi Eurobike. No, w zasadzie rozpoczną się jutro, ale dziś ich najciekawsza część, czyli Demo Day.

Eurobike 2014 odc. 1 – Nowości z Demo Day

Krótki spacer po alejkach Demo Daya i już wiemy, co zakręci branżę rowerową w nadchodzącym sezonie. Wszelkiej maści fatbiki – sztywne, z zawieszeniem, wspomagane elektrycznie – wieńczyły kolekcje wielu firm i pełno ich było na testowych trasach. Co jeszcze? Zobaczcie na zdjęciach.

Eurobike 2014 – odc. 2

Wszędzie te fatbajki... ale znaleźliśmy też kilka bardziej tradycyjnych (i użytecznych) rzeczy. Zapraszamy na pierwszą porcję nowości z targów Eurobike.

Wszystkie wydarzenia