Tour des Fjords: druga wygrana Kristoffa!

Norweg Alexander Kristoff z Katiuszy wygrał drugi z rzędu etap Tour des Fjords i umocnił się na prowadzeniu w wyścigu. Aktywni byli zawodnicy ActiveJet Team. W ucieczce dnia jechał Michał Podlaski, a na końcowych kilometrach swojej szansy szukał Paweł Bernas.

First look! CTM Mons expert!

210mm of pure fun, tak swoją ramę podpisuje producent, mogę się z tym zgodzić w 100%!

Wszystko idzie w coraz lepszym kierunku – ruszamy z PUMP CHECK!

To niesamowite jak wiele – w tak krótkim czasie, bo zaledwie w ciągu dwóch sezonów – powstało w Polsce nowych, rowerowych miejsc do spędzania aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wszystko za sprawą pełnych entuzjazmu i motywacji młodych ludzi, którzy – mimo barier napotykanym na swojej drodze – w końcu pozyskują tereny do zagospodarowania, by móc zarażać innych swoją zajawką! I to nie byle jaką, bo mowa o coraz bardziej popularnych w naszym kraju pumtrackach, dających możliwość szkolenia swoich umiejętności nie tylko zawodowcom.

Najnowsze

Czytaj więcej

Tour des Fjords: druga wygrana Kristoffa!

Norweg Alexander Kristoff z Katiuszy wygrał drugi z rzędu etap Tour des Fjords i umocnił się na prowadzeniu w wyścigu. Aktywni byli zawodnicy ActiveJet Team. W ucieczce dnia jechał Michał Podlaski, a na końcowych kilometrach swojej szansy szukał Paweł Bernas.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Grzegorz Stępniak najszybszy na 2. etapie Bałtyk-Karkonosze!

Bardzo krótki, 106-kilometrowy, i płaski etap rozgrywał się w niezwykle szybkim tempie. Peleton nie pozwalał nikomu na dłuższe odjazdy i kasował wszelkie próby. Najgroźniejsza była ucieczka 9-osobowa, w której CCC Sprandi Polkowice miało swojego przedstawiciela – Tomasza Kiendysia. Wypracowała sobie ok. minutę przewagi, ale została doścignięta i o wszystkim zadecydował sprint z dużej grupy w miejscowości Wolin.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Szybki, ale też nastawiony na walkę w klasyfikacji generalnej skład, wystartuje w 6-etapowym wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour.

Pierwsze cztery etapy tej imprezy zostaną rozegrane na płaskim terenie i największe szanse na sukces etapowy będą mieć sprinterzy. W składzie CCC Sprandi Polkowice znalazło się dwóch zawodników dysponujących mocnym finiszem – Grzegorz Stępniak, który przed dwoma laty wygrał aż czterokrotnie, a także 21-letni Eryk Latoń.

O końcowym układzie klasyfikacji generalnej zadecyduje ostatni dzień zmagań, kiedy to rozegrane zostaną dwa etapy – górska jazda indywidualna na czas pod Przełęcz Okraj, a także krótki, ale wymagający etap z Piechowic do Karpacza.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Wszystko idzie w coraz lepszym kierunku – ruszamy z PUMP CHECK!

To niesamowite jak wiele – w tak krótkim czasie, bo zaledwie w ciągu dwóch sezonów – powstało w Polsce nowych, rowerowych miejsc do spędzania aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wszystko za sprawą pełnych entuzjazmu i motywacji młodych ludzi, którzy – mimo barier napotykanym na swojej drodze – w końcu pozyskują tereny do zagospodarowania, by móc zarażać innych swoją zajawką! I to nie byle jaką, bo mowa o coraz bardziej popularnych w naszym kraju pumtrackach, dających możliwość szkolenia swoich umiejętności nie tylko zawodowcom.

Czytaj więcej
zobacz więcej

Ludzie

Czytaj więcej

Andalucia Bike Race – rozmowa z Arkadiuszem Cyganem i Michałem Marciniakiem

Andalucia Bike Race – hiszpański wyścig etapowy rozgrywany w Andaluzji, mający 5-cio letnią historię, bardzo techniczny, a tym samym wymagający. W przyszłym roku na jego starcie stanie dwójka kolarzy, którym udzieliliśmy wsparcia w postaci naszego patronatu.
O swojej drodze na start tego wyścigu opowiadają Arkadiusz Cygan i Michałem Marciniak.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Szymonbike

Wywiad z najbardziej kontrowersyjnym kolarskim blogerem w Polsce.

Czytaj więcej
zobacz więcej

Sprzęt i gadżety

Czytaj więcej

First look! CTM Mons expert!

210mm of pure fun, tak swoją ramę podpisuje producent, mogę się z tym zgodzić w 100%!

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Bike Maraton wjeżdża w góry – Wałbrzych już w ten weekend

Po dwóch łatwiejszych edycjach Bike Maraton, najpopularniejszy cykl maratonów MTB wreszcie wjeżdża w prawdziwe góry. Już w najbliższą sobotę ( 23 maja) trzecia odsłona tegorocznych zmagań odbędzie się w Wałbrzychu. Tak jak w roku ubiegłym bazą zawodów będzie Centrum Aktywnego Wypoczynku "Aqua Zdrój" w dzielnicy Biały Kamień, leżące bezpośrednio u podnóża górującego nad okolicą Chełmca. I to właśnie ów Chełmiec będzie celem wspinaczki uczestników zaraz po starcie zawodów. Jak zawsze organizatorzy przygotowali trzy dystanse do wyboru:
- Mini - liczące 23 km - najtrudniejszym elementem trasy to 7 km podjazd na szczyt Chełmca a później techniczny zjazd ze szczytu. Trasa dystansu Mini ułożona jest tak, żeby mógł ją pokonać każdy kto ma rower, kask i odrobinę kondycji
- Mega - 49 km - tak jak dystans Mini wspina się od startu na szczyt Chełmca a po rozjeździe z MINI sporo wymagających zjazdów i podjazdów w Masywie Trójgarbu. Dystans przeznaczony dla zaawansowanych zawodników
- Giga - 72 km - to królewski dystans, najeżony licznymi podjazdami, stromymi zjazdami i trudnymi technicznie ścieżkami, przeznaczony dla najlepszych kolarzy górskich w Polsce.

Czytaj więcej
zobacz więcej

top 3

Czytaj więcej

Transfery, kasa i racjonalna polityka kluczem do sukcesu CCC Sprandi Polkowice?

Czytaj więcej

Kwiecień 2015

W nowym numerze

Magazyn Rowerowy e-wydanie

Idź

Filmy

Wybór redakcji

Wydarzenia

„MR” w OUT OF STH

W ramach 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH, organizowanego przez BWA Wrocław, „Magazyn Rowerowy” stał się partnerem kilku wydarzeń, które połączyły świat sztuki i sportu.

Bike Maraton z Kwiatkiem

Już w najbliższą sobotę, 16 sierpnia, w Szklarskiej Porębie rozegrana zostanie VII edycja tegorocznej serii Bike Maraton. Będzie to wyjątkowy Bike Maraton z kilku powodów.

Zacznij lepiej jeździć

Uwielbiasz swój rower, ale przy wjeździe w teren czujesz się trochę niepewnie? Masz wrażenie, że nie wykorzystujesz w pełni możliwości swojego górala? Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz jazdę na rowerze, czy może jeździsz już rowerem od kilkunastu lat to szkolenia EMTB.pl gwarantują możliwość doskonalenia swojej techniki jazdy rowerem górskim pod czujnym okiem instruktorów, którzy zdradzą wam wszystkie tajniki panowania nad rowerem w terenie.

Zaczynamy Eurobike !

Dziś nad Jeziorem Bodeńskim w Niemczech po raz kolejny rozpoczęły się targi Eurobike. No, w zasadzie rozpoczną się jutro, ale dziś ich najciekawsza część, czyli Demo Day.

Eurobike 2014 odc. 1 – Nowości z Demo Day

Krótki spacer po alejkach Demo Daya i już wiemy, co zakręci branżę rowerową w nadchodzącym sezonie. Wszelkiej maści fatbiki – sztywne, z zawieszeniem, wspomagane elektrycznie – wieńczyły kolekcje wielu firm i pełno ich było na testowych trasach. Co jeszcze? Zobaczcie na zdjęciach.

Eurobike 2014 – odc. 2

Wszędzie te fatbajki... ale znaleźliśmy też kilka bardziej tradycyjnych (i użytecznych) rzeczy. Zapraszamy na pierwszą porcję nowości z targów Eurobike.

Wszystkie wydarzenia