Łączymy stolice, czyli Tour de Pologne 2015 tuż tuż

Łączymy stolice – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny wyścig Tour de Pologne. Czesław Lang, przy współpracy z głównymi sponsorami, czyli firmami Skandia, Tauron, Lotos i Lotto, przygotował trasę, której start nastąpi 2 sierpnia w Warszawie, a na metę zmagań, podobnie jak w ubiegłych latach Kraków.

Tomasz Marczyński mistrzem Polski!

W niedzielne popołudnie zakończyły się tegoroczne mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym organizowane po raz pierwszy przez Lang Team i KS Ślęża, a sponsorowane przez firmę Tauron. Mistrzostwa bardzo udane zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym, ponieważ emocji na trasie nie brakowało od środy i nie zabrakło ich także ostatniego dnia zmagań, czyli podczas wyścigu męskiej elity, w którym zwyciężył Tomasz Marczyński (Torku Sekerspor).

Najnowsze

Czytaj więcej

Łączymy stolice, czyli Tour de Pologne 2015 tuż tuż

Łączymy stolice – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny wyścig Tour de Pologne. Czesław Lang, przy współpracy z głównymi sponsorami, czyli firmami Skandia, Tauron, Lotos i Lotto, przygotował trasę, której start nastąpi 2 sierpnia w Warszawie, a na metę zmagań, podobnie jak w ubiegłych latach Kraków.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Burzowy Bike Maraton w Bielawie!

W sobotę 25 lipca w Bielawie rozegrana została 7 edycja tegorocznego cyklu Bike Maraton. Bazą zawodów był tradycyjnie był Ośrodek Sportu i Rekreacji przy Zbiorniku Sudety. Punktualnie o godz. 11 zawodnicy przy pięknej, słonecznej pogodzie wyruszyli na 3 specjalnie przygotowane trasy (MINI 26 km, MEGA 52 km, GIGA 72 km). Na najdłuższym dystansie GIGA dodatkowo rozgrywany był Puchar Polski w Maratonach MTB pod egidą Polskiego Związku Kolarskiego.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Michał Kwiatkowski na starcie Tour de Pologne 2015!

Michał Kwiatkowski, który po tym sezonie opuści zespół Etixx-QuickStep stanie do walki na trasie 72. edycji wyścigu Tour de Pologne. Oprócz mistrza świata w Warszawie pojawi się 15 biało-czerwonych, którzy będą porozrzucani po różnych zespołach.

Czytaj więcej
zobacz więcej

Ludzie

Czytaj więcej

Rozmowa z Marcinem Białobłockim

Dzień przerwy w wyścigu kolarskim to znakomita okazja do rozmów kuluarowych. My postanowiliśmy udać się do wczorajszego bohatera – nowego mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas Marcina Białobłockigo. Zawodnik One Pro Cycling opowiedział nam m.in. o początkach swojej kariery, a także o tym, dlaczego w 2005 roku zdecydował się na wyjazd z Polski i mimo licznych trudności nie skończył swojej przygody z rowerem.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Andalucia Bike Race – rozmowa z Arkadiuszem Cyganem i Michałem Marciniakiem

Andalucia Bike Race – hiszpański wyścig etapowy rozgrywany w Andaluzji, mający 5-cio letnią historię, bardzo techniczny, a tym samym wymagający. W przyszłym roku na jego starcie stanie dwójka kolarzy, którym udzieliliśmy wsparcia w postaci naszego patronatu.
O swojej drodze na start tego wyścigu opowiadają Arkadiusz Cygan i Michałem Marciniak.

Czytaj więcej
zobacz więcej

Sprzęt i gadżety

Czytaj więcej

Case Logic Kontrast – torby na sprzęt foto inne niż wszystkie!

Firma Case Logic zaprezentowała nową kolekcję toreb na sprzęt fotograficzny – Kontrast. W jej skład wchodzi siedem różnych modeli, wśród których znalazły się m.in. plecaki, torby na ramię oraz kabury.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

ŻEBY BYĆ MISTRZEM SZLAKU, MUSISZ DOBRZE POZNAĆ TEREN!

Oakley oferuje pełny zakres kolorów soczewek przeznaczonych do różnorodnych warunków środowiska. Technologie kontrolują transmisję soczewek, odbicie i pochłanianie światła, co zapewnia najlepszą konfigurację filtracji, równowagi kolorystycznej i kontrastu w każdych warunkach nasłonecznienia. Właściwy wybór odcienia szkieł zapewnia najlepsze widzenie kolorów, co może decydować o uzyskaniu najlepszych wyników i zachowaniu bezpieczeństwa w określonym środowisku.

Czytaj więcej
zobacz więcej

top 3

Czytaj więcej

Łączymy stolice, czyli Tour de Pologne 2015 tuż tuż

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Transfery, kasa i racjonalna polityka kluczem do sukcesu CCC Sprandi Polkowice?

Czytaj więcej

Lipiec 2015

W nowym numerze

Magazyn Rowerowy e-wydanie

Idź

Filmy

Wybór redakcji

Wydarzenia

„MR” w OUT OF STH

W ramach 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH, organizowanego przez BWA Wrocław, „Magazyn Rowerowy” stał się partnerem kilku wydarzeń, które połączyły świat sztuki i sportu.

Bike Maraton z Kwiatkiem

Już w najbliższą sobotę, 16 sierpnia, w Szklarskiej Porębie rozegrana zostanie VII edycja tegorocznej serii Bike Maraton. Będzie to wyjątkowy Bike Maraton z kilku powodów.

Zacznij lepiej jeździć

Uwielbiasz swój rower, ale przy wjeździe w teren czujesz się trochę niepewnie? Masz wrażenie, że nie wykorzystujesz w pełni możliwości swojego górala? Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz jazdę na rowerze, czy może jeździsz już rowerem od kilkunastu lat to szkolenia EMTB.pl gwarantują możliwość doskonalenia swojej techniki jazdy rowerem górskim pod czujnym okiem instruktorów, którzy zdradzą wam wszystkie tajniki panowania nad rowerem w terenie.

Zaczynamy Eurobike !

Dziś nad Jeziorem Bodeńskim w Niemczech po raz kolejny rozpoczęły się targi Eurobike. No, w zasadzie rozpoczną się jutro, ale dziś ich najciekawsza część, czyli Demo Day.

Eurobike 2014 odc. 1 – Nowości z Demo Day

Krótki spacer po alejkach Demo Daya i już wiemy, co zakręci branżę rowerową w nadchodzącym sezonie. Wszelkiej maści fatbiki – sztywne, z zawieszeniem, wspomagane elektrycznie – wieńczyły kolekcje wielu firm i pełno ich było na testowych trasach. Co jeszcze? Zobaczcie na zdjęciach.

Eurobike 2014 – odc. 2

Wszędzie te fatbajki... ale znaleźliśmy też kilka bardziej tradycyjnych (i użytecznych) rzeczy. Zapraszamy na pierwszą porcję nowości z targów Eurobike.

Wszystkie wydarzenia