Tworzymy nową jakość – rozmowa o projekcie „Rowerowy Wrocław”

To, czego nie zrealizowali dotąd urzędnicy, chcą powołać do życia sami mieszkańcy. W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, puli środków oddanej do ich dyspozycji, planują – jeśli ich projekt zdobędzie wystarczająco dużo głosów – stworzenie nowoczesnego systemu tras rowerowych w centrum Wrocławia, wnoszącego nową jakość do codziennego życia w tym mieście. Dziś rozpoczęło się głosowanie, a my publikujemy wywiad z Kubą Nowotarskim, aktywistą, który wprawił w ruch machinę tej prężnej oddolnej inicjatywy.

Mistrzostwa Polski XCM w Obiszowie

W połowie września Obiszów znów stanie się stolicą kolarstwa górskiego, do której ściągać będą ze wszystkich stron Polski zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Tegoroczny maraton, oczywiście dla chętnych, wzbogacony został o dwubój. Kolarskie zmagania, zaplanowane na niedzielę 14 września, poprzedzać będą sobotnie terenowe zawody dla biegaczy.

Psychologia kręgosłupa

Bóle odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa są najpowszechniejszymi dolegliwościami kolarzy. Pocieszający jest fakt, że u osób wiodących nieaktywny tryb życia są jeszcze częstsze. Czy mogą mieć związek nie tylko z przeciążeniem fizycznym i uszkodzeniem struktur anatomicznych?

Najnowsze

Czytaj więcej

Targi Rowerowe – Kielce Bike-Expo

W dniach 25 – 27 września Kielce zamienią się w stolicę krajowej branży rowerowej. Przez 3 dni trwania Kielce Bike-Expo, 5 hal ekspozycyjnych zapełni się rowerami, częściami, odzieżą oraz akcesoriami rowerowymi, a dodatkowy pawilon zostanie przeznaczony jako obszar testowy dla rowerów elektrycznych i nietypowych.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Tworzymy nową jakość – rozmowa o projekcie „Rowerowy Wrocław”

To, czego nie zrealizowali dotąd urzędnicy, chcą powołać do życia sami mieszkańcy. W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, puli środków oddanej do ich dyspozycji, planują – jeśli ich projekt zdobędzie wystarczająco dużo głosów – stworzenie nowoczesnego systemu tras rowerowych w centrum Wrocławia, wnoszącego nową jakość do codziennego życia w tym mieście. Dziś rozpoczęło się głosowanie, a my publikujemy wywiad z Kubą Nowotarskim, aktywistą, który wprawił w ruch machinę tej prężnej oddolnej inicjatywy.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Dieta wysokooktanowa

Zasilane specjalnym paliwem silniki sportowych samochodów zadziwiają osiągami, ale kosztem ograniczonej trwałości. A jaką cenę płacą za wzrost wydolności stosujący energetyczne diety kolarze?

Czytaj więcej
Czytaj więcej

VO2 Max – cz. 2

Dobór treningu odpowiedniego dla rozwoju maksymalnego poboru tlenu zależy przynajmniej od dwóch czynników: poziomu wyjściowego omawianej cechy i wcześniej stosowanych bodźców treningowych. Jeśli jesteś osobą, która dopiero zaczyna regularny trening, wystarczą długotrwałe wysiłki o umiarkowanej intensywności. W czasie sezonu kolarskiego będzie to jazda na rowerze, zimą marszobiegi, narciarstwo biegowe, pływanie itp.

Czytaj więcej
zobacz więcej

Ludzie

Czytaj więcej

Mistrzowie z Dolmelu

W latach siedemdziesiątych ekipa Mieczysława Żelaznowskiego robiła, co chciała na niemal każdym wyścigu – nie wyłączając międzynarodowych imprez najwyższej rangi. Choć każdy z nich potrafił wygrywać w pojedynkę, zawodnicy tworzyli też zgraną drużynę – dlatego zaprosiliśmy ich do wspólnej rozmowy

Rozmawiał: Borys Aleksy | Zdjęcia: Hanna Tomasiewicz

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Sonia Skrzypnik – Tylko ja i trasa

Sonia Skrzypnik to najlepsza obecnie polska zawodniczka DH. Ma dwadzieścia lat, dopiero co dostała zjazdówkę, a zdążyła już dwa razy stanąć na najwyższym podium MP. Na rowerze porusza się fenomenalnie, w życiu stawia wszystko na jedną kartę. Ma plany, o których nie chce mówić, ale łatwo zgadnąć, że sięga w marzeniach bardzo daleko. W dzień pracuje, na rowerze jeździ nocą. Największa nadzieja polskiego DH opowiedziała nam trochę o sobie podczas wywiadu i sesji, na którą ją zaprosiliśmy – najpierw na zboczach Raduni, potem w naszym studiu.

Tekst: Borys Aleksy | Zdjęcia: Hanna Tomasiewicz, Łukasz Szrubkowski
Makijaż: Edyta Kuśnierz

Czytaj więcej
zobacz więcej

Sprzęt i gadżety

Czytaj więcej

Eurobike 2014 odc. 3

Kolejne godziny spędzone w targowych halach, kolejne nowości i ciekawostki. Zanim przygotujemy pełną relację do "MR" zapraszamy do nowej porcji zdjęć.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Eurobike 2014 – odc. 2

Wszędzie te fatbajki... ale znaleźliśmy też kilka bardziej tradycyjnych (i użytecznych) rzeczy. Zapraszamy na pierwszą porcję nowości z targów Eurobike.

Czytaj więcej
zobacz więcej

top 3

Wrzesień 2014

W nowym numerze

Magazyn Rowerowy e-wydanie

Idź

Filmy

Wybór redakcji

Wydarzenia

„MR” w OUT OF STH

W ramach 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH, organizowanego przez BWA Wrocław, „Magazyn Rowerowy” stał się partnerem kilku wydarzeń, które połączyły świat sztuki i sportu.

Bike Maraton z Kwiatkiem

Już w najbliższą sobotę, 16 sierpnia, w Szklarskiej Porębie rozegrana zostanie VII edycja tegorocznej serii Bike Maraton. Będzie to wyjątkowy Bike Maraton z kilku powodów.

Zacznij lepiej jeździć

Uwielbiasz swój rower, ale przy wjeździe w teren czujesz się trochę niepewnie? Masz wrażenie, że nie wykorzystujesz w pełni możliwości swojego górala? Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz jazdę na rowerze, czy może jeździsz już rowerem od kilkunastu lat to szkolenia EMTB.pl gwarantują możliwość doskonalenia swojej techniki jazdy rowerem górskim pod czujnym okiem instruktorów, którzy zdradzą wam wszystkie tajniki panowania nad rowerem w terenie.

Zaczynamy Eurobike !

Dziś nad Jeziorem Bodeńskim w Niemczech po raz kolejny rozpoczęły się targi Eurobike. No, w zasadzie rozpoczną się jutro, ale dziś ich najciekawsza część, czyli Demo Day.

Eurobike 2014 odc. 1 – Nowości z Demo Day

Krótki spacer po alejkach Demo Daya i już wiemy, co zakręci branżę rowerową w nadchodzącym sezonie. Wszelkiej maści fatbiki – sztywne, z zawieszeniem, wspomagane elektrycznie – wieńczyły kolekcje wielu firm i pełno ich było na testowych trasach. Co jeszcze? Zobaczcie na zdjęciach.

Eurobike 2014 – odc. 2

Wszędzie te fatbajki... ale znaleźliśmy też kilka bardziej tradycyjnych (i użytecznych) rzeczy. Zapraszamy na pierwszą porcję nowości z targów Eurobike.

Wszystkie wydarzenia