Aleksandra Wnuczek w Pol-Aqua

Jedna z wyróżniających się zawodniczek w szosowym peletonie sezonu 2007 Aleksandra Wnuczek podpisała kontrakt z polską zawodową grupą Pol-Aqua - potwierdził zespół na stronie internetowej. Srebrna medalistka Mistrzostw Polski elity w wyścigu ze startu wspólnego w minionym roku reprezentowała klub kolarski KROSS Ziemia Darłowska.
- Myślę, że Ola będzie dużym wzmocnieniem grupy w nadchodzącym sezonie - ocenia dyrektor sportowy ekipy Pol-Aqua Andrzej Piątek.
Dla Aleksandry Wnuczek sezon 2007 był najlepszym w dotychczasowej karierze. Na najważniejszej imprezie sezonu Mistrzostwach Polski w Kielcach startując w barwach klubu KROSS Ziemia Darłowska zdobyła trzy medale.
W wyścigu ze startu wspólnego elity zdobyła srebro przegrywając jedynie z Mają Włoszczowską, ponadto wywalczyła koszulkę Mistrzyni Polski orliczek (do lat 23). Trzeci brązowy medal zawodniczka pochodząca z Grodziska Mazowieckiego uzyskała w jeździe indywidualnej na czas do lat 23.
Aleksandra Wnuczek startowała ponadto w kadrze Polski podczas Mistrzostw Europy i świata. Zawodniczka ma na swoim koncie także udane występy podczas wyścigów z serii Pucharu Polski.

Źródło: "sportowefakty.pl"