BANASZEK WYGRYWA PROLOG WYŚCIGU BAŁTYK-KARKONOSZE

W Kołobrzegu rozpoczął się 25. Wyścig Bałtyk-Karkonosze. Otwierające imprezę kryterium wygrał Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice), jednocześnie zostając liderem wyścigu. Adam Stachowiak (Voster Uniwheels) pojedzie w koszulce najlepiej punktującego a  Eryk Latoń (Team Hurom) w koszulce górala.

W wyścigu uczestniczy 17 ekip z 10 krajów : z Polski CCC Sprandi Polkowice, Wibatech 7R FUJI, Domin Sport, Voster Uniwheels Team, Hurom Team; z Holandii METEC TKH; z Kazachstanu Astana City; z USA CCB Velotooler; z Ukrainy Kolss Cycling Team; z Litwy Staki Technorama Cycling Team, z Czech Dukla Praha; ze Słowacji Reprezentacja Narodowa; z  Niemiec Erdinger Alkoholfrei Cycling Team, P&S Team Thuringen, Matrix Rocplast Marcello, Issac; ze Szwecji Ryska Posten Racing Team.

Tegoroczna jubileuszowa edycja składa się z 6 etapów:
16.05.2017 PROLOG KOŁOBRZEG

17.05.2017 I ETAP: KOŁOBRZEG – SŁAWNO, 145 km

18.05.2017 II ETAP: GOLENIÓW – CHOCIWEL, 165.9 km

19.05.2017 III ETAP: ZBĄSZYNEK – ZBĄSZYNEK, 137,2 km

20.05.2017 IV ETAP: KOŻUCHÓW – LUBAŃ, 145.6 km

21.05.2017 V ETAP: KOWARY – PRZEŁĘCZ OKRAJ (jazda indywidualna na czas), 11,6 km

21.05.2017r. VI ETAP: PIECHOWICE – KARPACZ, 89,3KM

 Od 2017 roku, dla upamiętnienia zmarłego w zeszłym roku wieloletniego dyrektora wyścigu Janusza Macelucha, do wyścigu wprowadzono klasyfikację młodzieżową U23. Białą koszulkę w tej klasyfikacji wygrał Alan Banaszek z CCC Sprandi Polkowice.

Tu wyniki prologu:

 1. 3 BANASZEK Alan CCC SPRANDI POLKOWICE 11 p.

2. 85 LATOŃ Eryk Team HUROM 10 p.

3. 71 STACHOWIAK Adam VOSTER UNIWHEELS Team 9 p.

4. 22 JANISZEWSKI Sylwester WIBATECH 7R FUJI 7 p.

5. 88 FRANCZAK Paweł Team HUROM 6 p.

6. 161 KÜHMEL Sandro Regional Team THÜRINGEN 5 p.

7. 11 ARIESEN Johim METEC -TKH 5 p.

8. 51 BERNAS Paweł DOMIN SPORT 5 p.

9. 73 KRAWCZYK Szymon VOSTER UNIWHEELS Team 4 p.

10. 91 PIETRULA Nicolas Team DUKLA Praha 3 p.

11. 143 ODDLI Anders RYSKA POSTEN Regional 3 p.

12. 157 SCHÄFER Stephan Team ISAAC TORGAU 3 p.

13. 144 WIHK Jacob RYSKA POSTEN Regional 2 p.

14. 53 MARYCZ Jarosław DOMIN SPORT 2 p.

15. 156 MÜLLER Alex Team ISAAC TORGAU 2 p.

16. 75 GRABIS Mateusz VOSTER UNIWHEELS Team 2 p.

17. 12 Van de BERG Lars METEC -TKH 1 p.

18. 17 KREDER Stefan METEC -TKH 1 p.

19. 43 LUCHSHENKO Sergey ASTANA CITY 0 p.

20. 14 HAMELINK Jasper METEC -TKH 0 p.

21. 72 KOMAR Mateusz VOSTER UNIWHEELS Team 0 p.

22. 77 NAJS Jakub VOSTER UNIWHEELS Team 0 p.

23. 165 BAUER Martin Regional Team THÜRINGEN 0 p.

24. 52 DETKO Artur DOMIN SPORT 0 p.

 

<p>Galeria Darka Krzywańskiego

</p>

top 3

Filmy

Wybór redakcji

comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach