Mistrzowie Olimpijscy bez złota

Małą sensacją zakończyły się kwalifikacje drużynowego wyścigu na dochodzenie. Reprezentacja Wielkiej Brytanii, Mistrzowie Olimpijscy z Pekinu, nie zdobędą złota. W kwalifikacjach zajęli trzecie miejsce z czasem 4:00.818. Zwyciężyli Duńczycy, którzy z czasem 3:59.892 pobili rekord toru w Pruszkowie w tej konkurencji. O złoto z Duńczykami powalczą Australijczycy, którzy ukończyli kwalifikację na drugim miejscu z czasem 4:00.581. Zaś w walce o brąz z Anglikami zmierzą się reprezentanci Nowej Zelandii, którzy w kwalifikacjach zajęli czwarte miejsce z czasem 4:01.186. Nie zaliczą do udanego tego występu reprezentacji Polski. Wprawdzie do pobicia rekordu Polski na tym dystansie zabrakło im pół sekundy, jednak w ostateczności zajęli ostatnie miejsce. Do startu nie przystąpili Rosjanie i nie zostali sklasyfikowani. Finałowe biegi zostaną rozegrane w sesji wieczornej po godzinie 21.30.