Podsumowanie dnia

Wygraną Duńczyków w drużynowym wyścigu na dochodzenie zakończył się drugi dzień Mistrzostw Świata, rozgrywanych na BGŻ Arena w Pruszkowie. Duńczycy pokonali w bezpośredniej walce team Nowe Zelandii. Trzecie miejsce wywalczyli Australijczycy pokonując Anglików. Wcześniej oglądaliśmy wygraną Kubanki w scratchu a także rewelacyjny wynik Stefana Nimke w wyścigu na 1000 metrów. Przez cały dzień trwały również eliminacja sprintu kobiet. W jutrzejszych półfinałach w pierwszej parze zmierzą się Victoria Pendleton i Olga Panarina, zaś w drugiej parze wystartują: Willy Kanis i Simona Krupeckaite. Z mieszanymi uczuciami oglądaliśmy dziś Polaków, wprawdzie w drużynowym wyścigu na dochodzenie nasz team osiągnął czas zbliżony do rekordu Polski, jednak zajął ostatnie miejsce wśród sklasyfikowanych drużyn. Znacznie lepiej wypadły starty indywidualne. W wyścigu na 1000 metrów 8 był Kamil Kuczyński. Drugi z Polaków w tej konkurencji, Adrian Tekliński, zajął 19 miejsce. W scratchu nasz zawodniczka, Małgorzata Wojtyra jechała aktywnie i walecznie, ale wystarczyło to jedynie na 16 lokatę. Widocznie natomiast przybyło widzów. Sesja popołudniowa odbywała się przy niemal kompletnie wypełnionej widowni. Na gwiazdę mistrzostw wyrasta młody Amerykanin Taylor Phinney, na którego szyi zawisł dziś kolejny medal. Wśród kobiet doskonale dysponowana jest Litwinka, Simona Krupeckaite, która jutro ma szansę zdobyć kolejny medal w sprincie. Podówjnym medalistą jest również Niemiec, Stefan Nimke, który dzisiaj osiągnął fantastyczny wynik w wyścigu na 1000 metrów. Szansę na kolejny medal ma również Duńczyk Alex Rasmussen, który będzie startował w jutrzejszym Madisonie.