Rozegrano III Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Maratonie MTB

Organizatorzy przygotowali wymagającą, interwałową trasę przez Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich. Przewyższenia na dystansie Giga przekraczały 1000 m.  Do walki o tytuły Mistrzowskie na tej trudnej trasie stanęło ponad 250 osób.

Maraton odbył się na trzech dystansach: Fun 24 km/400 m, Mega 45 km/800 m i Giga 65 km/1200 m.

Najlepszym zawodnikiem na dystansie Fun okazał się nie po raz pierwszy zresztą Mateusz Jarzębowski (Bodyicoach Cycling Team) z czasem 1h,07m,44s. 30 sekund po nim metę przekroczył  Karol Rumsicki z WKK, a 6 sekund później Rafał Brzęczek z Maxxbike Team.

Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Lutecka 1h,26m,18s z Ifon Kolarz Klub, na drugim miejscu Anna Plich, a na trzecim Izabela Gaj.

Na dystansie Mega już po czasach zwycięzców widać było że typowe wagoniki które formują się na płaskich maratonach, w Brzezinach nie miały prawa bytu. 800 m przewyższeń, interwałowa i techniczna trasa zrobiła swoje.

Najszybszym zawodnikiem na tym dystansie okazał się Jarosław Wolcedorf (Jacoobcycles.com) z czasem 1h,54,40s, za nim Mateusz Goszczyński (Raven Wheels) ze stratą 6m,14sek i Kamil Nogalski (KK Łowicz) ze stratą 8m,4sek.

Wśród kobiet zwyciężyła Zofia Czyż (Ibox Mała Liga team) z czasem 2h,26m, na drugim wyjątkowo równo siostry Magdalena Zawierta 2h36m28s i Patrycja Zawierta 2h36m58s, obie z WKK Wieruszów.

Na dystansie Giga poziom trudności jeszcze bardziej urósł. Z bardzo dobrym czasem 2h,45m,14s zwyciężył Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), za nim Mariusz Marszałek (Trybik Northwave Team) 2h,49m,05s, a na trzecim miejscu Piotr Truszczyński (Komobike Scott) z czasem 2h,52m,23s.

Wśród kobiet, jako jedyna na tym dystansie, z czasem 3h,29m15s, uplasowała się Barbara Borowiecka (Klub Sportowy Niewidomych Omega)

Organizatorzy przygotowali na trasie niespodziankę w postaci oznaczeń segmentów Strava. Poprawione czasy i zarazem nowe KOMy zgarnięte zostały przez Michała Ficka, Jarosława Wolcedorfa i Rafała Chmielewskiego. Tylko jeden z 2015 roku, rekord czasu przypadający dla Dariusza Porosia nie został pobity.

Przed startem dużych dystansów, rozegrany został start na dystansie Family 7.5km, na którym ścigały się młodsi adepci kolarstwa górskiego, natomiast na kilkusetmetrowej trasie ścigała się kategoria Przedszkolaków i MiniMini na rowerkach biegowych.

Następna edycja maratonu przygotowywana jest 22 lipca. Trasa będzie prowadziła malowniczą doliną rzeki Mrogi.

Więcej informacji na temat następnej edycji znajduje się na facebook.com/BrzezinyMTB