Smak emocji na Eska Bike Maratonie w Zdzieszowicach

W tej niewielkiej miejscowości, leżącej między Kędzierzynem, a Opolem 8 maja odbyła się druga edycja Eska Bike Maratonu. Długie podjazdy, strome zjazdy i wąskie ścieżynki w okolicy Góry Świętej Anny – tak wyglądała trasa, z której większość zawodników po przyjeździe wracała zmęczona, ale zadowolona. W Zdzieszowicach wystartowało prawie 1200 osób, co przy deszczowej pogodzie, którą zapowiadano, było miłą niespodzianką.Jednak to pogoda nas zaskoczyła i podczas wyścigu świeciło słońce. Wyścig oficjalnie wystartował burmistrz Dietera Josef Przewdzing o godzinie 11, tradycyjnie kolarze rozpoczęli rywalizacje przy akompaniamęcie zdzieszowickiej orkiestry dętej. Na najcięższej trasie GIGA liczącej 76 km najlepszy ponownie okazał się BOGDAN CZARNOTA z KROSS RACING TEAM, który trasę pokonał w 3:03:11. Najlepszą kobietą na tej trasie została HAŁAJCZAK MAGDALENA z SHIMANO POLSKA z czasem 3:56:01. Na dystansie MEGA wygrał KRAUZE WOJCIECH z czasem 1: 29: 12, reprezentujący HARFA HARRYSON FELT TEAM, a wśród pań pierwsze miejsce zajęła zwyciężczyni wrocławskiej edycji ZIÓŁKOWSKA MICHALINA z CNR TEAM z czasem 2:22:00. Na najkrótszej trasie, co wcale nie znaczy, najłatwiejszej, wśród panów do mety pierwszy dojechał IWAN RAFAŁ z BIKESTACJA.PL KCNC z czasem 0:53:10, a kategorie kobiet wygrała KOZELA KAROLINA z CORRATEC SR SUNTOUR z czasem 1:03:18. W tomboli frekwencja jak zwykle ogromna – i nic dziwnego, bo nagród dużo i atrakcyjne. Dodatkowo każdy zawodnik mógł odebrać paczkę z bidonem oraz z odżywkami energetycznymi. Publiczność nie zawiodła, dlatego w przyszłym roku na pewno ta największa impreza rowerowa już po raz czwarty zagości w Zdzieszowicach. Więcej na www.bikemaraton.com.