MONIKA BRZEŹNA WYGRYWA KRYTERIUM ULICZNE W ŻAGANIU

PIERWSZE KRYTERIUM z SERII ELIMINACJI MISTRZOSTW POLSKI PADŁO ŁUPEM MONIKI BRZEŹNEJ. Zawodniczki z Mat Atom Deweloper wyścig rozegrały na swoją korzyść, zajmując całe podium.

W niedzielne popołudnie w Żaganiu odbyło się Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Żagań, które było pierwszą eliminacją do Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym.

Elita kobiet miała do pokonania 25 rund po krętych uliczkach Żagania, z metą na brukowanym odcinku. Już na 5 okrążeniu ekipa z Sobótki mocno zaatakowała w wyniku czego utworzyła się            5-osobowa ucieczka w której znalazły się Monika Brzeźna,  Marta Lach, Katarzyna Wilkos ( Mat Atom Deweloper) oraz Edyta Jasińska i Karolina Karasiewicz ( TKK Pacific Nestle Fiteness Cycling Team).

Na solową akcję zdecydowała się Monika, która dość szybko oderwała się od uciekinierek i z rundy na rundę powiększała swój dorobek punktowy. Z tyłu zawodniczki toruńskiego klubu rozpoczęły pościg, ale Monika tego dni była w znakomitej dyspozycji i nie dała się dogonić. W końcowej fazie zmagań od grupy oderwała się Aurela Nerlo ( Mat Atom Deweloper), która dołączyła do Moniki i tą akcją wywalczyła sobie drugie miejsce. O losach 3 miejsca zadecydował ostatni finisz, który z grupy wygrała Marta Lach przed Kasią Wilkos i Edytą Jasińską.  W rezultacie Kasia zajęła 3 miejsce, Marta była 4 a Edyta Jasińska 5.

Pierwsze starty zawsze są ciężkie, bo nie wiadomo czego się spodziewać i w jakiej dyspozycji jest konkurencja. Wykazałyśmy się zgraniem i dobrą współpracą. Każda z nas wykonała swoje zadania tak jak miała, czego rezultatem są cztery zawodniczki w pierwszej piątce. Ja jestem dziewczynom niezmiernie wdzięczna za ten wyścig. Cieszę się bardzo ze zwycięstwa i z tego jak go pojechałyśmy” – mówi Monika.

 

Tu galeria zdjęć Dariusza Krzywańskiego:

comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach