4. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Kolarstwie Szosowym

Byliśmy tam mentalnie i wirtualnie. Wspomagaliśmy "naszego" zawodnika, autora medycznej kolumny MR. No i proszę, znowu wygrał czasówkę :)) W ostatni majowy weekend medycy rozegrali swoje MP w kolarstwie szosowym (czwarta edycja). Zawody składały się z piątkowej czasówki i sobotniego wyścigu ze startu wspólnego. Uprawnieni do udziału w zawodach byli lekarze, studenci akademii medycznych oraz po raz pierwszy w historii tej imprezy farmaceuci i przedstawiciele firm farmaceutycznych. Łącznie po szosach lubelszczyzny przemknęło 80 medycznych „ścigantów” (w tym 7 „ścigantek”). Pogoda jak zwykle tej wiosny była kapryśna. Na szczęście udało się uniknąć opadów, wiatr jednak nie próżnował, a słupki rtęci nie umiały przekroczyć 17°C. Jazda indywidualna na czas rozegrana została na dystansie 10 km z nawrotem w połowie dystansu. Trudne „żeglarskie” warunki czasówki powodowały rozchwianie prędkości przelotowych między 30 a 60 km/h. Zwycięzcą w kat. open mężczyzn został Robert Nanowski z Opola (dr Bob) ze średnią 43,17 km/h. Drugie miejsce zajął Robert Krawczyk z Lublina (42,94), trzecie Paweł Szaduro z Gdyni (42,78). Wśród pań triumfowała Katarzyna Klimala z Częstochowy (34,27) przed Agnieszką Bolestą z Warszawy (33,05) i Moniką Hadałą z Lublina (30,39). Wyścig ze startu wspólnego, rozgrywany w zbliżonych do ITT warunkach na dystansie 91,5 km, cechował się zmiennym tempem i licznymi akcjami zaczepnymi. Pofalowana trasa i wiatry oraz fantazja kolarzy spowodowały stopniową „dezintegrację” peletonu. Na metę wpadła 16-osobowa grupa i o zwycięstwie zadecydował finisz sprinterów. Kategorię open mężczyzn wygrał Michał Małysza z Lublina przed Arturem Kondrackim z Kielc i Robertem Nanowskim. W kategorii open kobiet (61 km) kolejność zawodniczek była identyczna jak kolejność zwyciężczyń czasówki. Lekarze z Lublina organizujący zawody ponownie wykazali się profesjonalizmem, perfekcyjnie przygotowując imprezę. Uczestnicy już myślą o następnej, piątej edycji Mistrzostw w 2007 roku, a poziom sportowy jest z roku na rok coraz wyższy… Więcej informacji: szosa.eu.org