41 Międzynarodowy Wyścig „Szlakiem Grodów Piastowskich”

Nocnym, liczącym 20 rund kryterium na ulicach Legnicy rozpoczęły się słynne "Grody" gromadząc na starcie na pl. Zamkowym wszystkie polskie grupy kolarskie. Prolog ten znany również jako Memoriał Tadeusza Dolińskiego wygrał Krzysztof Jeżowski z grupy Knauf Team. Zwycięzca zakończonego niedawno wyścigu Szlakiem Bursztynowym Energa Tour wyruszy do pierwszego etapu "Grodów" w żółtej koszulce lidera. Wyścig został rozegrany bardzo dobrze taktycznie przez ekipę Knauf Team. Jeżowski zbierał "grubsze" punkty na finiszach, a jego koledzy z ekipy punktowali tak, aby rywale nie mogli w klasyfikacji doścignąć ich lidera. Wszystko to zaowocowało ważnym zwycięstwem. Za finisze na okrążeniach dwie pierwsze zawodniczki i zawodnicy otrzymywali odpowiednio po 2 i 1 punkt. Co piąte okrążenie punktowane było 5,3,2,1. Rywalizację pań wygrała dzięki zwycięstwu na ostatniej rundzie Małgorzata Szczuko z klubu Elektrobud BoGo Szczecin, która zdobyła 10 punktów. Szczecinianka o jedno oczko wyprzedziła Joannę Ignasiak z Górnika Wałbrzych, trzecie miejsce zajęła Karolina Janik także z Elektrobudu BoGo Szczecin- 7 punktów. Dzisiaj kolarze mają do pokonania etap o długości prawie 160 km na trasie Jawor - Złotoryja, gdzie czekają na nich 2 górskie premie 1 kategorii i 3 - 2 kat. Do tego dwa lotne finisze w Jaworze i Jerzmanowicach Zdrój. Zainteresowanych zapraszamy na https://www.grody.com.pl