7 wyścigów w cyklu Legia MTB Maraton

Legia MTB Maraton to nowy cykl maratonów rowerowych organizowany przez Stowarzyszenie "Klub Kolarski Legia 1928". Po sukcesie zeszłorocznego wyścigu w Kozienicach na sezon 2010 zaplanowano cykl 7 wyścigów, poprzedzonych prologiem, który odbył się 21 marca 2010 na warszawskim Forcie Bema.
W niedzielę 9 maja odbył się pierwszy wyścig liczący się do klasyfikacji generalnej. Start i meta wyścigu usytuowane były w miejscowości Laski, leżącej u wrót Kampinoskiego Parku Narodowego. Blisko 200 zawodnikom przyszło ścigać się na liczącej 52 km interwałowej trasie.
Z przewagą ponad 3 min nad czwartym zawodnikiem zwyciężyła trójka zawodników z teamu Legion-Serwis. Najszybszy z nich Daniel Pepla pokonał dystans wyścigu w czasie 1 h 48 minut. Nieco ponad pół minuty po nim na mecie zjawił się Marcin Michalczewski, który wyprzedził o równą minutę Michała Dobrzyńskiego. Najszybsza z Pań Urszula Luboińska (AGR Welodrom) dojechała na metę z przewagą prawie 8 min nad Dorotą Jędrzejowską (Prodent - Skleprowerowy.pl). Pół minuty później finiszowała Renata Supryk (AGR Welodrom).
Równocześnie trwała rywalizacja na 14-kilometrowej pętli dystansu Hobby. Spośród zawodników rywalizujących na tym dystansie najszybszy okazał się Mariusz Maruszak, który zameldował się na mecie półtorej minuty przed Mikołajem Cieślakiem (MKK Olsh Team). Trzeci, z dwiema minutami straty do zwycięzcy, finiszował Robert Grądalski.
Na mecie czekały na wszystkich zawodników napoje oraz gorący posiłek, którego na pewno nie zabraknie na kolejnych edycjach Legia MTB Maraton.
Dekorowani zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, dodatkowo szczęśliwcy wylosowali upominki w Tomboli. Głównymi nagrodami dla zwycięzców były bony na zakupy części rowerowych o wartości nawet 500 zł.
Atrakcje przewidziano również dla najmłodszych, którzy mogli bawić się na trampolinach oraz na wielkiej zjeżdżalni.
Warto zaznaczyć, że głównym celem organizatora imprezy, Stowarzyszenia "Klub Kolarski Legia 1928", jest pozyskanie środków, które umożliwią szkolenie polskich kolarzy i młodzieży.
Kolejny, II etap Legia MTB Maraton, odbędzie się już w najbliższą niedzielę w Dobrzyniewie Dużym, a jego trasa przebiegać będzie przez niezwykłe tereny Puszczy Knyszyńskiej.
Więcej informacji o maratonach Legia MTB znaleźć można na www.legiamtbmaraton.pl. Zapraszamy!

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach