Bike Maraton Zdzieszowice – 22 kwietnia

To już w najbliższą sobotę – 22 kwietnia- druga edycja Bike Maratonu 2017 – Zdzieszowice. Od lat mocny punkt w kalendarzu cyklu!
Start – godz. 11:00!

 Choć jeszcze nie tak dawno Zdzieszowice były traktowane jako nowość i kolejna próba zorganizowania maratonu MTB poza górami,  dziś trudno sobie Bike Maraton bez tego miejsca wyobrazić. I lokalizacja i miejsce mają swoje atuty i szereg mocnych punktów, sprawiających, że nawet dla wymagających zawodników znajdzie się tu coś ciekawego. Każdy kolejny rok pokazuje również, że ucieczka organizatorów przed rutyną jest skuteczna – co roku na trasie jest coś nowego. Co roku jest trochę inaczej.

Od lat bazą zawodów jest park przy ulicy Nowej, a biuro zawodów tradycyjnie będzie pracować już od piątku w godzinach 16:00 0 21:00. W dniu wyścigu od godz. 8:00. Start oczywiście o godzinie 11:00.

Mimo niepewnej kwietniowej aury warto do Zdzieszowic w sobotę zawitać – choćby po to żeby jednak zmierzyć się z tym co szykuje aura i mieć potem co wspominać. Na dystansie MINI mamy do przejechania 25 km (przewyższenie 490 m).

na MEGA 57 km z przewyższeniem 990 m,

a GIGA oferuje w Zdzieszowicach 88 km i przewyższenie rzędu 1500 m. To już coś, ale wystarczy rzut oka na mapę okolic aby zorientować się, że płasko na pewno nie będzie.

Na zawodników czeka dużo twardego podłoża, szutry i polne drogi, które oczywiście mogą zamienić się szybko w błotną pułapkę. Znów w Lesie Jasionowskim będzie trochę technicznie i kręto, będą długie podjazdy i szybkie zjazdy.

A co będzie z rzepakiem nieodmiennie kojarzącym się z maratonem w Zdzieszowicach? Krążą słuchy, że w tym roku zamiast na żółto, może zakwitnąć na biało…

 

Krajoznawczo też zapowiada się interesująco: będzie oczywiście Góra św. Anny, będzie słynny amfiteatr, Park Geologiczny, Rezerwat Lesisko, Park Jasionowski. Jeśli będzie padało – maraton będzie naprawdę ciężki. Jeśli będzie wiało – na wielu odkrytych przestrzeniach to na pewno nie pomoże. Poza tym, jak zwykle w Zdzieszowicach, mimo wciąż rozrastającej się imprezy – będzie kameralnie, wesoło i przyjaźnie.

 

Bike Maraton w sobotę zainauguruje Aktywny Weekend w Zdzieszowicach – w niedzielę, 23 kwietnia organizatorzy zapraszają na II Półmaraton Zdzieszowice – Memoriał Marcina Lippy. Dwa dni na sportowo – w sobotę MTB, a w niedzielę bieganie.

 

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach