Bohaterowie Tour de Pologne w formie

Pierwsze dwa wyścigi kolarskie, których wyniki zaliczane są do cyklu Pro Tour, czyli Paryż – Nicea oraz Tirreno – Adriatico przyniosły wiele sukcesów kolarzom znanym z tras Tour de Pologne. Zwycięzcą wyścigu „Ku Słońcu” został Alberto Contador. Hiszpan cztery lata temu wygrał w Karpaczu jazdę na czas pod Orlinek, i był to jego pierwszy sukces w karierze. Teraz kolarz Dicovery jest liderem cyklu Pro Tour. We włoskim wyścigu pomiędzy morzami świetnie radzili sobie zwycięzcy Tour de Pologne z ostatnich dwóch lat. Niemiec Stefan Schumacher z Gerolsteiner wygrał 5. etap i był liderem imprezy, a cały wyścig zakończył na 4. miejscu. Triumfator TdP sprzed dwóch lat, Kim Kirchen z Luksemburga, w klasyfikacji końcowej zajął drugie miejsce. W klasyfikacji Pro Tour po dwóch imprezach liderem jest Contador, Kirchen jest czwarty, a Schumacher – siódmy. W czołowej „10” mamy jeszcze dwóch etapowych zwycięzców naszego narodowego touru – Aleksandra Winokurowa oraz Franco Pellizottiego. Kazach w 1998 wygrał odcinek do Zakopanego, a Włoch do Szklarskiej Poręby w 2002 roku. txt Tomasz Jaroński info: Lang Team