Gwiazdy Tour de Pologne

Johan Van Summeren (Predictor Lotto) został zwycięzcą 64. Tour de Pologne. Belg wygrał ostatni, królewski etap wyścigu z Jeleniej Góry do Karpacza.
Drugie miejsce na tym etapie, a zarazem w klasyfikacji generalnej zajął Robert Gesink (Rabobank). Podobnie sprawa ma się do Kima Kirchena (Gerolsteiner), który był trzeci. Czwarty był lider klasyfikacji ProTour - Danilo Di Luca (Liquigas-Gaspol).
Najaktywniejszym zawodnikiem wyścigu został Polak Łukasz Bodnar (Action Uniqa).
Wyścigu nie ukończył, wycofując się na ostatnim etapie po przejściach zdrowotnych, lider jedynej polskiej ekipy Action Uniqa - Marek Rutkiewicz.