III etap GP Kaczmarek Electric MTB – Kargowa – relacja!

Trzeci etap cyklu w Kargowej zgromadził ponad 550 uczestników. Rekordowa była liczba kibiców, którzy pojawili się na niedzielnej imprezie. Zawodom towarzyszyły liczne atrakcje, a pogoda tego dnia była wręcz wymarzona.
Kazimierz Szepelawy, który jako jeden z organizatorów wyznaczał trasę, mówił uczestnikom jeszcze na kilka chwil przed gwizdkiem sędziego, czego mogą spodziewać się na trasie: "Dojazd do lasu to około 3,5 km, w lesie trasa interwałowa, dużo zjazdów i podjazdów. Potem spodziewajcie się wjazdu na najwyższy punkt w Kargowej, czyli na Łysą Górę, liczącą 89, 5 m. Następnie macie zjazd do jeziora Zacisze i dalej do jeziora Liny. A powrót do już prosta, płaska trasa".
"Trasa o średniej trudności" – oceniali Hubert i Jan Spławscy z Rydzyna koło Leszna, zawodnicy Teamgrochest.pl. "Piach, trochę korzeni, generalnie trasa szybka, bardzo dobrze oznaczona" – mówił ich kolega klubowy Wojciech Czajka z Poznania.
Robert Orzechowski ze Wschowy, który jechał na dystansie Mini, a w Kargowej był już po raz trzeci podkreślał, że bardzo lubi tu przyjeżdżać ze względu na atmosferę zawodów. - Doskonały bufet, trasa ciekawa.
Cień na miłą atmosferę podczas zawodów w Kargowej rzuca parę nieprzyjemnych wypadków, które przydarzyły się zawodnikom i wymagały udzielenia pomocy medycznej. Dwie osoby czuję się już dobrze, ale jeden z zawodników jest w szpitalu. Niestety, nie możemy w tym momencie podać żadnych informacji o stanie jego zdrowia.

Wyniki 3. etapu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

Mega
1. Konwa Marek Wilkanowo
2. Kaiser Andrzej Bytów
3. Banach Bartosz Gdańsk

Mini
1. Tecław Radosław Bydgoszcz
2. Spławski Sławomir Plewiska
3. Górniak Paweł Piła

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach