III etap Northtec MTB Zimą w Mrozach rozstrzygnięty

Jeszcze dzień przed zawodami byliśmy świadkami nagłego opadu śniegu, który ucieszył wszystkich zimowych maratończyków. Biały puch pokrył trasę maratonu w Mrozach, która wyglądała jak z bajki o Królowej Śniegu. Jednak niedzielny poranek przywitał uczestników wiosenną temperaturą, która spowodowała w ciągu kilku godzin nagłą zmianę sytuacji w terenie.

W minioną niedzielę odbył się trzeci etap największego zimowego cyklu wyścigów rowerowych Northtec MTB Zimą. Zawodnicy musieli zmierzyć się nie tylko ze swoimi słabościami, lecz także ze zmienną pogodą, która spłatała wszystkim małego figla.  Podczas wyścigu uczestnicy doświadczyli śniegu, lodu, deszczu i błota. Wszystkie konfiguracje pogodowej aury w pigułce!

Na szczęście dla wszystkich, którzy wystartowali w tych nietuzinkowych zawodach, na mecie czekała  wyjątkowa grochówka, którą serwował organizator. Maraton przejdzie do historii jako niezapomniany, a dla zawodników pozostanie wspomnienie z przeżycia czegoś naprawdę niezwykłego.

Na dystansie Mega triumfował Arkadiusz Jusiński, który dojechał na metę z czasem 01h:36m:27s. Za nim finiszował Andrzej Rozpłoch, który zanotował jedynie pół minuty straty 01h:37m:01s. Trzecie miejsce zajął Marek Stram (01h:40m:02s). Wśród kobiet najlepsza była Krystyna Żyżyńska-Galeńska (02h:01m:14s), za którą na metę kolejno wjechały – Dorota Rajska (02h:02m:00s) i Anna Ostrowska (02h:06m:42s).

Na dystansie Fit zwyciężył Adam Płoski, który 20 km przejechał w czasie 00h:58m:14s. Za nim zameldował się Grzegorz Henryk Marcinkiewicz (00h:59m:35s). Trzeci dojechał Szczepan Płusa (00h:59m:53s). Wśród kobiet triumfowała Justyna Tarnowska (01h:07m:57s). Pozostałe miejsca na podium zajęły kolejno – Joanna Sobczuk (01h:13m:01s), Agnieszka Troinska (01h:14m:01s).

Najlepszym zawodnikiem na dystansie Hobby okazał się Eryk Kornacki (00h:17m:00s). Tuż za nim dojechał jego imiennik Eryk Zalewski 00h:17m:03s. Trzeci finiszował Kamil Gutowski (00h:17m:04s). Wśród pań najszybsza była Jagoda Rzeszot (00h:17m:22s), za którą na metę dotarły – Weronika Jankowska (00h:17m:59s) i Malwina Krzyczkowska (00h:18m:31s).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na finał cyklu, który odbędzie się w Długosiodle już 12 marca.