IV GP Kaczmarek Electric MTB – I etap Olejnica, 28 kwietnia 2013 r.

Olejnica po raz pierwszy gościła zawodników cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Może dlatego przywitała ich dość zimno – rano termometry wskazywały 5-6 st. C. Chłód i wilgoć nie zniechęciły jednak uczestników. Wręcz przeciwnie – na starcie zjawiło się ponad 700 osób, co jest absolutnym rekordem w całej historii tego cyklu (dla porównania – w I etapie w ubiegłym roku w Boszkowie wzięło udział około 400 osób).
Co więcej, z godziny na godzinę z nieba znikały chmury, a atmosfera ociepliła się do tego stopnia, iż wjeżdżających na metę zawodników witało już słońce.
- Dzisiejszy wyścig rozegrał się w dwóch światach – mówi Mariusz Ciesielski ze stowarzyszenia "KLUB SPORTOWY 64-sto", organizator wyścigu. - Na starcie pogoda była raczej mało zachęcająca, za to na mecie wręcz wymarzona.
Trasa wyścigu, wynosząca na dystansie MINI 37 km, a na Mega 67 km, biegła przez tereny Przemęckiego Parku Krajobrazowego, m.in. brzegiem Jeziora Radomierskiego z przepięknym widokiem na Wyspę Konwaliową. W opinii uczestników trasa, raczej płaska, miała kilka niezbyt męczących podjazdów i w sumie nie sprawiała większych trudności. - Za to nawierzchnia była wymagająca – oceniał tuż po wyścigu Jacek Tomczak, startujący na dystansie MEGA. - Po nocnych opadach było grząsko, miejscami nawet bardzo miękko.
Na mecie zaskoczenia nie było. Pierwszy wjechał Andrzej Kaiser, drugi Aleksander Dorożała, który dzień wcześniej zwyciężył w Maratonie Skandii w Warszawie. Wśród pań najlepsza była Magdalena Hałajczak.
Głównym zawodom towarzyszły wyścigi juniorów i młodzików, co w sumie dało 800 uczestników niedzielnej imprezy w Olejnicy. Odbyły się także zawody dla najmłodszych. W tej ostatniej kategorii nie było przegranych, najważniejsze było pokonanie trasy. Wszystkie maluchy okazały się zwycięzcami.

Wyniki

Dystans MEGA
1 KAISER ANDRZEJ, CORRATEC TEAM,
2 DOROŻAŁA ALEKSANDER, MBIKE FACTORY TEAM,
3 TECŁAW RADOSŁAW, CORRATEC TEAM

1 HAŁAJCZAK MAGDALENA, CORRATEC TEAM
2 BIELIŃSKA PAULINA, CORRATEC TEAM
3 DROZDEK AGATA, GMINA NOWA SÓL

Dystans MINI

1 BEM GRZEGORZ UKS PELETON NOWA SÓL
2 NAWROCKI MICHAŁ BEJM BIKE TEAM
3 CHMIEL RAFAŁ 2X3 MTB RACING TEAM

Pełna lista wyników na www.mtb.kaczmarekelectric.pl
Autorzy zdjęć: Fotomtb.pl

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach