Koła i piasty z Japonii

Shimano postanowiło pójść za ciosem i w lutym obok nowej grupy Deore przedstawiło dwa zestawy kół MTB, które mogą do niej pasować, jak i kolejny system z użyciem osi sztywnej. O dziwo, ten ostatni przeznaczony jest do rowerów turystycznych!
Wspomniane koła to WH-MT15 i WH-MT65. Pierwszy model ma zastąpić popularny zestaw WH-M505, ale w odróżnieniu od niego współpracować może wyłącznie z hamulcami tarczowymi. Para o prostej konstrukcji waży 2000 g, piasty zgodne są z systemem Centerlock, a obręcze przystosowane do klasycznych opon z dętkami. Model WH-MT65 ma oferować jakość Deore XT za niższą cenę. Zestaw waży ok. 1800 g, dwa warianty mogą współpracować z tarczami mocowanymi na 6 śrub lub na wielowpust. Obręcze są kompatybilne zarówno ze zwykłymi oponami, jak i bezdętkowymi.
W ubiegłym sezonie Shimano wprowadziło system E-Thru z osią 15-milimetrową, kolejny krok to podobne rozwiązanie, ale do rowerów trekkingowych. Tym razem jednak oś ma tylko 8 mm, pasujące amortyzatry pochodzą od Suntoura. Nowa oś nie tylko usztywnia przód roweru, tak istotny w dobie hamulców tarczowych, ale ułatwia przy okazji montaż koła.
Info: bike.shimano.com
Dystrybutor: Shimano Polska, tel. tel. 061 87 87 335, shimano-polska.com

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach