Królewska runda wokół Bukowiny odwołana!

Królewski etap 73. Tour de Pologne nie odbędzie się – taką niezmiernie trudną, lecz jedyną słuszną decyzję podjęli organizatorzy naszego narodowego touru po pokonaniu jednej królewskiej rundy wokół Bukowiny.

TdP VI Etap_0216Mimo wielkiej determinacji Czesław Lang nie mógł podjąć innej decyzji. Od samego rana w Tatrach panują fatalne warunki pogodowe. Lejący się z nieba deszcze, bardzo słaba widoczność sprawiły, wylewające  potoki i osuwająca się ziemia sprawiły, że ściganie wokół Bukowiny nie miało większego sensu. Początkowo przesuwano godzinę startu w nadziei, iż nim później tym w Bukowinie będzie lepiej. Niestety oczekiwanie okazało się niepotrzebne. Po przejechaniu pierwszej rundy w radiu wyścigu pojawił się komunikat – w związku z fatalnymi warunkami atmosferycznymi, które stwarzają zagrożenie dla zdrowia kolarzy, 6. etap Tour de Pologne 2016 zostaje anulowany.

– Chcę Was przeprosić w imieniu nas wszystkich, że etap się nie odbył. Nie można narażać życia kolarzy. Chcieliśmy spróbować ścigania na drugim okrążeniu, ale zawodnicy podjechali do mnie, poprosili, by anulować etap. Widoczność była zerowa, na jezdni wiele kamieni, błota. Jeszcze raz przepraszam, ale jeszcze wrócimy do Bukowiny i kolarze nieraz będą się tu ścigali – powiedział do zgromadzonych kibiców Czesław Lang.

To oznacza, że bohater Zakopiańskiego etapu Tim Wellens może już być pewny końcowego zwycięstwa, ponieważ trudno się spodziewać, aby zawodnik Lotto Soudal w Krakowie stracił cztery minuty przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej Davide Formolo (Cannondale). Najlepszym polakiem jest Paweł Cieślik (Verva ActiveJet), który jest 18.

 

TourDePologne_pasek sponsorski_215Tdp.indd

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach