Madison dla Duńczyków

Po przepięknej walce reprezentanci Danii, Alex Rasmussen i Michael Morkov wywalczyli Mistrzostwo Świata w Madisonie. Drugie miejsce zajęli Australijczycy, Howard Leigh i Cameron Meyer, a trzecie Czesi: Martin Blaha i Jiri Hochmann. Zawodnicy ścigali się na dystansie 50 kilometrów i przejechali 200 okrążeń toru. Rozegrali również 10 sprintów. W Madisonie oprócz wygranych sprintów liczy się nadrobienie orkążenia. Pierwsi dokonali tego Czesi, którzy prowadzili niemal przez cały wyścig. Potem okrążenie nadrobili Duńczycy, a przed samym końcem udało się to również Australikczykom. Duńczycy rozegrali wyścig bardzo dobrze taktycznie. Finiszowali na poszczególnych sprintach, których wygrali aż cztery a także umiejętnie nadrobili okrążenie do Czechów. O pechu mogą mówić Brytyjczycy, którym upadek przekreślił szansę na zwycięstwo .