Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym kobiet, Sobótka 25.06.2005

Elita Kobiety (25.06.05, 103 km) Paulina Brzeźna (MKS Start Peugeot A.Kita Lublin) wygrała wyścig ze startu podczas kolarskich mistrzostw Polski w Sobótce (dolnośląskie). Brzeźna przyprowadziła na metę 106-kilometrowego wyścigu ucieczkę składającą się z czterech zawodniczek. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Jasińska (LUKK Krokus Mazur Barczewo), trzecia była najlepsza polska specjalistka od kolarstwa górskiego - Maja Włoszczowska (Lotto), 6 sekund za nią jej klubowa koleżanka Magda Sadłecka. Startujące przy upalnej pogodzie zawodniczki miały do pokonania 6 rund po 17 km, usytuowanej na zboczach Ślęży trasy. Podczas wyścigu najpierw uciekały dwie cyklistki, jednak ta akcja szybko została zlikwidowana. Potem do ataku ruszyło sześć zawodniczek. Z tej grupy jedna się wycofała, druga straciła ponad 7 minut, jednak reszta dotarła do mety w Sobótce. Uciekinierki zgodnie współpracowały na trasie i zdobyły ponad siedmiominutową przewagę. Dwie zawodniczki Lotto miały więc teoretyczną przewagę do rozegrania finiszu, lecz skończyły najgorszym wariantem zajmując 3 i 4 miejsce. Jak same przyznały, nie mogły konkurować z rywalkami, które trenują ten element wyścigu. Faworytka mistrzostw , Bogumiła Matusiak tym razem nie ukończyła zawodów. 1. Paulina Brzeźna (MKS Start Peugeot A.Kita Lublin) - 3:01.05 2. Małgorzata Jasińska (LUKK Krokus Mazur Barczewo) 3. Maja Włoszczowska (Lotto) ten sam czas 4. Małgorzta Sadłecka (Lotto) strata 6 s 5. Anna Harkowska (KKS KROSS Ziemia Darłowska) 7.37 6. Aleksandra Dawidowicz (Lotto) 9.02