Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB, Wałbrzych, 18.06

Anna Szafraniec (Lotto) i Marek Galiński (Wiler Atala Optex Opoczno) wywalczyli w niedzielę w Wałbrzychu tytuły mistrzów Polski w kolarstwie górskim w konkurencji maratonu. Marek Galiński, który dzień wcześniej zajął drugie miejsce w zawodach SkodaAuto Grand Prix MTB w Polanicy Zdroju, na dystansie 86 km wyprzedził Andrzeja Kaisera i Kryspina Pyrgiesa o blisko pięć minut.
Jeszcze bardziej zdecydowana była dominacja Anny Szafraniec, która dobrą dyspozycję zasygnalizowała już w sobotę, zwyciężając w zawodach Grand Prix w Polanicy. Na maratońskiej trasie w okolicach Wałbrzycha utytułowana zawodniczka grupy Lotto wyprzedziła drugą na mecie Karolinę Kozelę o blisko 20 minut.
Obok zawodniczek i zawodników z licencjami w wałbrzyskich zawodach z cyklu BikeMaraton 2006 wystartowało kilkuset amatorów rywalizujących zarówno na dystansie 86 km jak i w krótszym, 56- kilometrowym wyścigu.
Tytuły mistrzów Polski amatorów w maratonie MTB wywalczyli w niedzielę Ilona Cieślar z Wisły i Patryk Sawicki z Warszawy. Warte podkreślenia sa rezultaty uzyskane przez amatorów - czas Ilony Cieślar dawał jej trzecie miejsce w gronie zawodniczek z licencjami, a Patryk Sawicki zająłby piąte miejsce wśród licencjonowanych kolarzy.