Natalia Czerwonka nową zawodniczką MTB Obiszów Team!

NATALIA CZERWONKA – łyżwiarka szybka, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich z Soczi w drużynie, dwukrotna drużynowa wicemistrzyni świata z roku 2012 i 2013, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Vancouver od najbliższego sezonu reprezentować będzie MTB Obiszów Team. Nasza olimpijka będzie twarzą szkółek MTB Obiszów Team, a także zawodniczką jeżdżącą w barwach stowarzyszenia.

Mam zaszczyt oficjalnie poinformować, że Natalia Czerwonka jest z nami – mówił na konferencji Artur Chodor – prezes MTB Obiszów Team.

Zdecydowałam się wspierać szkółki MTB Obiszów ponieważ chcę jak najwięcej dzieciaków zachęcić do aktywnego wypoczynku i uprawiania sportu. Mam świadomość, że dziś na dzieci i młodzież czeka wiele innych pokus nie związanych  ze sportem, ale mam nadzieję, że stanę się dla nich jakąś inspiracją, tak jak ja kiedyś inspirowałam się sportowcami, którzy już mieli na swoim koncie wyniki sportowe – stwierdziła Natalia Czerwonka. 

Materiały konferencyjne
Goście podczas konferencji MTB Obiszów Team  (od lewej) Aurela Nerlo – wychowana szkółek MTB Obiszów Team, Wacław Skarul – Prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Natalia Czerwonka – wicemistrzyni olimpijska z Soczi, zawodniczka MTB Obiszów Team, Artur Chodor – Prezes MTB Obiszów Team

Zachęcanie do treningu najmłodszych to jednak nie jedyne zadanie Natalii Czerwonki w MTB Obiszów Team. – Będę się ścigać na rowerze – powiedziała z uśmiechem wicemistrzyni olimpijska. – Jestem już zdrowa, ale przeszłam badania wydolnościowe i okazało się, że wypadek pozostawił spore piętno na moim organizmie i starty są mi bardzo potrzebne. Zdecydowałam się, więc na profesjonalny trening kolarski i udział w wyścigach – dodaje Czerwonka. Po raz pierwszy Natalię na polskich szosach będziemy mogli zobaczyć podczas rozpoczęcia sezonu w Sobótce 12 kwietnia. Już jutro łyżwiarka szybka wyrusza na zgrupowanie do hiszpańskiej miejscowości Lloret de Mar. 

Bardzo cieszymy się, że Natalia zdecydowała się na taki krok, ale otwarcie powiem, że nie jesteśmy prekursorami w łączeniu łyżwiarstwa szybkiego z kolarstwem. Na świecie są już zawodnicy, którzy zdobywali medale w obu konkurencjach. Poważnie myślimy o tych planach Natalii. – mówił Wacław Skarul – Prezes Polskiego Związku Kolarskiego.

Natalia wierzy, że wyjazd na igrzyska zimowe i letnie jest możliwy, zaznacza jednak, że cały czas  na pierwszym miejscu są łyżwy, a kolarstwo jest jednym ze sposobów dochodzenia do najwyższej formy w jej koronnej dyscyplinie.

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach