Pedały na szosę i do miasta

Nie po raz pierwszy już francuski Mavic postanawia dodać do swojej kolekcji pedały, ale tym razem jest to ruch tym bardziej uzasadniony, że jednocześnie pojawią się w niej buty. Nowa oferta zawiera od razu kilka modeli, od szosowych po miejskie, a zapowiadane są już również zatrzaski MTB.
Odkąd patent Looka przestał być chroniony, kolejne firmy wypuszczają swoje klony tego rozwiązania, nie inaczej stało się w przypadku Mavika. Trzy modele szosowe są bardzo do siebie podobne, a różnią się tylko wykorzystanymi materiałami. Najwyższy i najciekawszy jest model Race SL Ti, w którym użyto karbonu do wzmocnienia powierzchni podparcia, jak i samego mechanizmu zatrzasku, a oś wykonano z tytanu. Skomplikowana konstrukcja „klatki” pedałów sprawia, że SL Ti niemal nic nie ważą – dość powiedzieć, że para to tylko 220 gramów. Za precyzję pracy odpowiadają podwójne łożyska QRM, jak też regulacja twardości wypięcia.
W przyszłym sezonie można się spodziewać pojawienia w sklepach pedałów EZRide Mavika, przeznaczonych głównie do miasta i dla turystów. Umieszczony centralnie magnes ma sprawić, że będą podtrzymywać stopę, ale bez stresującej konieczności wpinania i wypinania. Do pedałów potrzebne są specjalne buty.
Info: mavic.com
Dystrybutor: www.Harfa-Harryson, tel. 071 324 69 61, harfa-harryson.com.pl

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach