Puchar Polski Skandia Maraton Lang Team: Nie ma mocnych na CCC

Dariusz Batek oraz Magdalena Sadłecka zwyciężyli podczas czwartej edycji Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team w Gdańsku. Oboje reprezentują barwy CCC Polsat Polkowice.

Magda Sadłecka miała drobne problemy na pierwszych kilometrach, ale szybko dołączył do czoła, a chwilę później jechała już samotnie. Gonić ją próbowała liderka Pucharu Polski Magdalena Hałajczak z Corratec Team, ale musiała uznać wyższość bardziej utytułowanej zawodniczki. Tym samym rywalizacja w Pucharze Polski kobiet wciąż pozostaje otwarta, choć Sadłecka nie może sobie pozwolić na opuszczenie edycji, jeżeli interesuje ją walka w klasyfikacji generalnej. Na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Dubiel z BSA Pro Tour.

- "Trasa ciężka, interwałowa, ale fajna. Dawno nie jechałam tyle godzin w terenie. Każdy, kto przejedzie taki dystans, jest wielki" - powiedziała Magda Sadłecka.

Duże emocje wywołał wyścig mężczyzn. Od startu było mocne tempo i nikt się nie oszczędzał. Jako pierwsi odczuli to Krzysztof Krzywy i Przemysław Ebertowski, z grona kolarzy uważanych za faworytów. Po pierwszej rundzie na czele jechała 9-osobowa grupa, która na kolejnych kilometrach jeszcze topniała. Bez wątpienia najmocniejszy tego dnia był Dariusz Batek, który odjechał na końcówce ostatniej rundy i pewnie przyjechał na pierwszym miejscu. Za jego plecami na mecie zameldowała się dwójka HP-Sferis: lider Pucharu Polski Bartosz Banach i Wojciech Halejak.

- "Zaatakowałem 7 kilometrów przed metą i udało się odjechać. Trasa była bardzo fajna i wymagająca. Nie będę ukrywał, że chcę powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, dlatego na pewno pojawię się na kolejnych edycjach" - zapowiedział Dariusz Batek Źródło: Lang Team, www.skandiamaraton.pl

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach