Rekordowy góral Meridy

Z pierwszych zapowiedzi wynikało, że nowa rama Meridy ważyć będzie poniżej 900 g, dziś już wiemy, że seryjny O.Nine w sezonie 2010 osiągnie 930 gramów. Kolejna granica nie zostanie przekroczona, ale dane techniczne dobitnie świadczą o tym, że jest to mało istotne!
Fakty mówią same za siebie. Spadła masa, sztywność konstrukcji w okolicach środka suportu wzrosła aż o 30%. W dodatku rama ma mieć pełną gwarancję na 5 lat, nie przewidziano żadnych ograniczeń wagowych użytkowników. Jak zapewnia główny konstruktor Meridy Juergen Falke – „osiągnięto granicę technicznych możliwości.”
Oczywiście wynik nie byłby możliwy do osiągnięcia bez dopracowania wszystkich elementów. Wyszukano nie tylko najlepszy metariał, ale i najlepszego wytwórcę ram, posiłkowano się przy tym badaniami naukowymi. Te ostatnie wymusiły m.in. specyficzną konstrukcję tyłu, z dodatkowymi wzmocnieniami. O.Nine będzie oferowany zarówno z tradycyjną mufą suportową, jak i przystosowaną do środka BB30. Dostępne będą ramy, jak i zbudowane na nich rowery.
Info: merida-bikes.com
Dystrybutor: Merida Polska,
tel. 032 273 32 32, rowerymerida.com.pl

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach