Rowerem na Olimpiadę

Już wkrótce nakładem wydawnictwa LIBRA i pod patronatem Magazynu Rowerowego ukaże się "Rowerem do Afganistanu" To zapis rowerowej podróży przez Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan, Afganistan i Pakistan, która miała miejsce w 2008 roku. Z przedstawionej w książce wielobarwnej mozaiki przygód, rozmów, wywiadów i opisów wyłaniają się kontury niezwykłego i różnorodnego kontynentu.
Podróż przez stany Azji Środkowej jest także wędrówką przez stany wewnętrzne człowieka świadomie odłączającego się od społecznych zależności i przekraczającego granice, które za sprawą dominacji kultury masowej zdają się być dla wielu nieprzekraczalne. Na szlaku biegnącym po krawędzi piękna i destrukcji pojawiają się ludzie, których egzystencja jest częścią nieprzewidywalnej rzeczywistości. Refleksje i pytania, jakie rodzą się w momencie spotkania z tym światem, skłaniają do poszukiwania odpowiedzi w dalszej drodze. O autorze:
Adam Chałupski (ur. w 1980 r.) – z wykształcenia architekt, z zamiłowania podróżnik i eksplorator. Wyemigrował na Wschód tuż po studiach, obecnie mieszka w Pekinie. Przemierzając rowerem dziesiątki tysięcy kilometrów azjatyckich bezdroży, pod prąd nurtowi masowej emigracji, autor dojrzewał w odosobnieniu, w surowych i skromnych warunkach poznając egzotyczną kulturę, języki i obyczaje. Praktykował architekturę na Cyprze, w Japonii i Chinach, pracował jako korespondent, publikując na łamach polskich oraz zagranicznych czasopism. Eksplorował rejony wojny, biedy, reżimów, walczącego podziemia, jak również obszary ultranowoczesnych potęg Azji Wschodniej. W 2008 roku nakładem wydawnictwa LIBRA ukazała się jego książka „Rowerem do Indii”, w której przedstawił podróż do tytułowych Indii przez Ukrainę, Turcję, Iran i Pakistan, inspirując innych do podobnych wypraw. Sugerowana cena: 39,90
Oprawa twarda, pełny kolor
Liczba stron: 264
Format: 160x210 mm

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach