Schwalbe 2009

Co nowego może przygotować firma, której opony nie bez powodu znajdziemy w kilkudziesięciu procentach rowerów dostępnych na rynku? Której modele już cieszą się uznaniem wielu użytkowników? Wysoko postawioną poprzeczkę niełatwo jest pokonać, ale to możliwe, o czym mogliśmy się przekonać na szwajcarskiej prezentacji nowości 2009.
Najważniejsza wiadomość jest taka, że po raz kolejny zadbano o ułatwienie życia użytkownikom, uodporniając opony na przebicie. Oprócz znanych wcześniej metod tym razem sięgnięto po specjalną wkładkę ceramiczną, którą przebić jest wyjątkowo trudno. Jak mogliśmy zobaczyć, solidnie obciążony, drewniany kolec, spuszczony z gilotyny z wysokości 2 m, za każdym razem łamał się, nie uszkadzając dętki. HD Ceramic Guard, w towarzystwie powłoki z vectranu, znalazły się w najnowszej wersji opony Ultremo, która pod nazwą Ultremo R wejdzie na rynek w przyszłym roku. Nowy model waży 180 g i będzie dostępny w wielu kolorach.
Dla zwolenników MTB również przygotowano niespodziankę. Podobnie jak w oponach szosowych użyto nowej trójskładnikowej mieszanki gumowej, nazwanej Triple nano Compound, w której mikrocząsteczki karbonu pozwalają obniżyć opory toczenia. Znajdzie się ona nie tylko w nowym wyczynowym Rocket Ronie do XC (410 g przy szerokości 2,1 cala!), ale i w odświeżonym Fat Albercie, który po raz pierwszy dostępny będzie w wersjach na przód i na tył.
Info: schwalbe.com
Dystrybutor: Unibike, tel. 052 348 95 11, unibike.pl

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach