ŚWIĘTOWANIE W JANOWIE LUBELSKIM: II ETAP CISOWIANKA ROAD TOUR

Nawet poranne burze, deszcz, niskie temperatury i wiatr nie odstraszyły 200 zawodników przed stanięciem na starcie drugiego etapu cyklu Cisowianka Road Tour. Tak wyglądało świętowanie 3 maja w Janowie Lubelskim.

Wiadomo, że kolarze to twardzi i odważni ludzie – jechać trzeba w każdych warunkach pogodowych. Na przekór wszystkim pogodowym przeciwnościom, cykliści dali z siebie w Janowie Lubelskim wszystko. W ten sposób za żywiołowy doping podziękowali setkom kibiców zgromadzonych przy trasie etapu. Gęste tłumy ludzi oklaskujących rowerzystów – to piękny, ale nadal rzadki widok na amatorskich zawodach.

Wielkie ściganie rozpoczęło się w samym centrum Janowa Lubelskiego. Punktualnie w południe etap otworzył burmistrz miasta Krzysztof Adam Kołtyś. Dyrektor sportowy cyklu Cisowianka Road Tour, Cezary Zamana, zdecydował się tym razem na inne rozwiązanie startu dystansów. Zawodnicy z ½ Pro wyruszyli na trasę pięć minut po starcie Pro.

W Janowie Lubelskim nikt nie bawił się w taktyczne zagrywki. Już od początkowych metrów zawodnicy weszli na najwyższe obroty. Staje się to powoli tradycją tego cyklu. Charakterystyka trasy – ciągłe podjazdy i zjazdy utrudniane dość mocnym wiatrem i niską temperaturą szybko podzieliły peleton na kilka grup. Setki kibiców raz po raz były świadkami zorganizowanych trzy- i czteroosobowych ucieczek, ściganych szaleńczo przez peleton. Ten z upływem kolejnych kilometrów i narastającym zmęczeniem rowerzystów stopniowo się zmniejszał.

W drugiej fazie wyścigu zawodnikom energii dodało nieoczekiwanie słońce, które zaciekawione wydarzeniami w Janowie wychynęło zza chmur. Być może dzięki temu zastrzykowi mocy finisz etapu był pasjonujący. Wielka w tym zasługa Cezarego Zamany, który ostatnie metry poprowadził krętymi ulicami Janowa. Gromkie brawa licznie zgromadzonych kibiców były w pełni zasłużone – zarówno dla zwycięzców, jak i tych, którzy na mecie meldowali się kilka minut po nich. Wszyscy zawodnicy na janowskiej trasie dali z siebie wszystko.

Na dystansie Pro zwyciężył Dominik Omiotek, który 81 km przejechał z czasem 02:05:08.67. Tuż za nim na metę wjechał Robert Horodecki z czasem 02:05:15.30. Walkę z nim minimalnie przegrał trzeci na podium Volodymir Klekotsuk z czasem 02:05:16.48.

Zwycięzcą na dystansie 1/2Pro został Adam Ostojski, który 53 km przejechał z czasem 01:24:49.55. Naprawdę niewiele stracił do niego Maciej Arcipowski z czasem 01:24:51.61. Trzecie miejsce zajął Adrian Duszka z czasem 01:25:34.61. Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Śpica z czasem 01:27:48.38, za którą na metę wjechała Katarzyna Deręgowska z czasem 01:29:48.35 i Agnieszka Rola z czasem 01:34:45.72.

Po dwóch startach na Lubelszczyźnie, Cisowianka Road Tour przenosi się do centralnej Polski.

28 maja – Gold Race Głowno. Kolarze zmierzą się tam z nie lada wyzwaniem: trasą przygotowaną przez Dariusza Baranowskiego – to na niej przygotowywał się on do startów w Tour de France i Giro d’Italia.

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach