Tim Wellens zwycięzcą 73. Tour de Pologne!

73. Tour de Pologne to już historia. Zwycięzcą ostatniej jazdy indywidualnej na czas, która wieńczyła zmagania w naszym narodowym tourze, został Alex Dowsett (Movistar Team). W klasyfikacji generalnej Skandia triumfował bohater jedynego Podhalańskiego etapu Tim Wellens (Lotto Soudal). Nagrodę dla najlepszego biało-czerwonego w klasyfikacji końcowej zdobył Paweł Cieślik (Verva ActiveJet Team), który finiszował 19.

Ostatni akord tegorocznego Tour de Pologne to jazda indywidualna na czas rozgrywana wokół Krakowa. 25-kilometrowa czasówka to wisienka na torcie i oczko w głowie Czesława Langa. Malownicza runda ze startem i metą na Rynku Głównym w Krakowie co roku dostarcza niemałych emocji. Niestety w tym roku sprawa żółtej koszulki była przesądzona, ponieważ Tim Wellens (Lotto Soudal) do historycznej stolicy Polski przyjechał z blisko 4-minutową przewagą nad kolejnym zawodnikiem i na trasie musiałby się zgubić, aby przegrać wyścig.

Nie oznacza to jednak, że emocji w Krakowie zabrakło. W końcu na liście startowej była cała rzesza dobrych czasowców. Ostatnią nagrodę za zwycięstwo etapowe odebrał Alex Dowsett, który wykręcił czas 28 minut i 59 sekund. – Bardzo zależało mi na tym zwycięstwie. Super, że udało mi się zrealizować plan na dziś. Po to męczyłem się na 5. etapie, aby dzisiaj zwyciężyć – mówił szczęśliwy Brytyjczyk. Warto dodać dla porównania, iż w 2015 roku Marcin Białobłocki osiągnął rezultat o 14 sekund lepszy. Zaledwie 22 sekundy za zawodnikiem zespołu Movistar finiszował jego kolega z teamu Jonathan Castroviejo. Podium 7. etapu uzupełnił Primoz Roglic (Team LottoNL – Jumbo).

Najważniejsze rozstrzygnięcia 73. Tour de Pologne są jednak jasne. Hyundai Tucson, czyli główna nagroda za zwycięstwo powędrowała do Tima Wellensa (Lotto Soudal), który zanotował także zwycięstwa w klasyfikacji Tauronu dla najlepszego górala oraz w klasyfikacji najaktywniejszego Lotto. Wśród Polaków bezkonkurencyjny był Paweł Cieślik (VERVA Activejet). – To był trudny wyścig i bardzo się cieszę, że dojechałem do mety. Miejsce końcowe nie do końca mnie satysfakcjonuje, ale cieszy tytuł najlepszego wśród naszych – mówił. Dodajmy, że najlepszy biało-czerwony 73. Tour de Pologne zmagania ukończył na 19. miejscu.

W Krakowie swoich kolegów dopingował m.in. Tomasz Marczyński, który na mecie powiedział – Za nami świetny występ. Żałuję, że nie byłem w składzie, ale towarzyszyłem chłopakom przez cały wyścig.

Klasyfikacja generalna SKANDIA: Tim Wellens (Lotto Soudal)
Najlepszy Góral TAURON: Tim Wellens
Najlepszy Sprinter HYUNDAI:Alberto Bettiol  (Cannondale)
Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO: Tim Wellens
Najlepszy Polak LOTOS: Paweł Cieślik (VERVA Activejet)
Zwycięzca Etapu CARREFOUR: Alex Dowsett (Movistar Team).

1. Alex Dowsett (Movistar Team) 28:59
2. Jonathan Castroviejo (Movistar Team)           00:22
3. Primoz Roglic (Team LottoNL Jumbo) 00:39

4. Ben Hermans (BMC Racing Team)   00:41
5. Victor Campenaerts (Team LottoNL - Jumbo) 00:48
6. Fabio Felline (Trek-Segafredo) 00:49
7. Svein Tuft (Orica-BikeExchange) 01:11
8. Alberto Bettiol (Cannondale) 01:13
9. Daniele Bennati (Tinkoff) 01:19
10. Victor de la Parte (CCC Sprandi Polkowice)01:21

Klasyfikacja końcowa:

1. Tim Wellens (Lotto-Soudal)
2. Fabio Felline (Trek-Segafredo)
3. Alberto Bettiol (Cannondale)
4. Davide Formolo (Cannondale)
5. Tiesj Benoot (Lotto Soudal)
6. Ruben Fernandez (Movistar Team)
7. Lawrence Warbasse (IAM Cycling)
8. Andrey Zeits (Astana)
9. Dario Cataldo (Astana)
10. Davide Villella (Cannondale)

TourDePologne_pasek sponsorski_215Tdp.indd

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach