Trasa AMP 2013 już wyznaczona

Przygotowania do zawodów wkraczają w końcową fazę. Mimo zimowej aury wyznaczono trasę. Runda podstawowa poprowadzona zostanie po Parku Paulinum i pobliskich pagórkach, liczyć będzie 4,1 km. Od kilku lat odbywa się na niej rywalizacja w ramach wyścigu organizowanego przez Maję Włoszczowską. Z racji dużego zróżnicowania w poziomie sportowym uczestników mistrzostw organizatorzy zrezygnowali z dwóch najtrudniejszych zjazdów.
"Chcemy aby trasa odpowiadała randze imprezy, ale zarazem żeby była bezpieczna dla zawodników" - mówi organizator imprezy Grzegorz Miedziński.

Wyścig główny poprzedzony zostanie rundą rozjazdową o długości ok. 1 km. To z pewnością pozwoli na rozciągnięcie stawki. Trasa będzie oznakowana już w piątek 10 maja rano, dzięki czemu cały dzień będą mogły odbywać się treningi. Na osoby, które wcześniej zechcą przejechać trasę, czeka ślad GPS do pobrania ze strony www.amp-mtb.pl. Organizatorzy jednak zastrzegają, że trasa może ulec nieznacznym zmianom z uwagi na jeszcze zalegający śnieg.

W ostatnich dniach do grona patronów i sponsorów AMP dołączyły jeleniogórskie firmy. Autocentrum Jel-Car zostało sponsorem tytularnym dodatkowego wyścigu Jel-Car MTB Race 2013, który zostanie rozegrany w sobotę 11 maja po wyścigu na czas mężczyzn. Wsparcia technicznego udzieli Prestige Group.
Więcej infromacji: www.amp-mtb.pl

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach