ukasz Bodnar (Action-UNIQA) piąty w Tour du Pitou Charentes

Łukasz Bodnar z zawodowej grupy Action-UNIQA zajął 5. miejsce w klasyfikacji końcowej pięcioetapowego wyścigu Tour du Poitou Charentes (kategoria 2.1 UCI). O wysokiej lokacie zadecydował przede wszystkim przedostatni etap – jazda indywidualna na czas. Mistrz Polski w tej specjalności zajął na tym odcinku 9. miejsce. „Oczko” wyżej uplasował się Bartosz Huzarski, który ostatecznie był ósmy. Wyścig we Francji był ostatnim etapem przygotowań ekipy do Tour de Pologne. W tej imprezie na pewno ujrzymy Łukasz Bodnara, który w tym roku oprócz mistrzostwa Polski w jeździe na czas wygrał też Wyścig Solidarności. – Czuję się znakomicie. Już dawno noga tak nie podawała – powiedział 25-letni zawodnik. – W naszym narodowym wyścigu chciałbym wygrać etap. Może w Polsce dopisze mi szczęście, bo ostatnio miałem trochę pecha w jednym z klasyków we Francji. Uciekłem samotnie na pięć kilometrów do mety i, niestety, peleton doszedł mnie zaledwie 250 metrów przed końcową kreską. Skład grupy Action-UNIQA na Tour de Pologne zostanie podany w poniedziałek. W sobotę kolarze zameldują się w Warszawie, a w niedzielę 1. etap – jazda indywidualna na czas wokół Placu Teatralnego. info: www.actionteam.pl