XXII Wjazd na Śnieżkę już w ten weekend!

W niedzielę 12 sierpnia w Karpaczu już po raz XXII odbędzie się impreza rowerowa Uphill Race Śnieżka. Jest to jedyna w roku okazja do zdobycia rowerem najwyższej góry Sudetów.
Dzięki uprzejmości Karkonoskiego Parku Narodowego z morderczą trasą podjazdu zmierzy się 400 śmiałków, którzy punktualnie o godz. 10.00 wyruszą na 14 km trasę, żeby z wysokości 600 m n.p.m. (Restauracja Bachus) wspiąć się na sam szczyt Śnieżki i wysokość 1602 m n.p.m.
Śnieżka to najwyższy szczyt w Polsce, na który da się wjechać rowerem, stosunkowa krótka trasa ( 14 km ) jest dla wielu ludzi wyzwaniem roku i walką z własnymi słabościami. Na wszystkich finiszujących na szczycie czekać będzie pamiątkowy medal i unikatowy t-shirt Zdobywcy Śnieżki, a po zjeździe do Karpacza dla zwycięzców medale i nagrody.
Rekord trasy należy od dwóch lat do najlepszego polskiego kolarza górskiego Marka Galińskiego, obecnie trenera polskiej kadry MTB i wynosi 50 min i 53 s. Za pobicie rekordu w tym roku zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci zegarka Festina z limitowanej serii Tour de France.

Szczegóły imprezy na www.uphillrace.pl i www.karpacz.pl

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach