Zaparkuj klimatycznie – Wielkopolska górą

Prawie 45 tysięcy kilometrów na liczniku, w bazie tras rowerowych ponad 550 pozycji i duże przetasowania w rankingu województw. Tak wygląda bieżąca sytuacja w „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”.
Na razie bezkonkurencyjne w walce o stojaki rowerowe pozostaje województwo wielkopolskie, ale już kolejne miejsca na podium zmieniają się jak w kalejdoskopie. Łódzkie, które było w połowie stawki, w ostatnich dniach zostało wiceliderem, ale tuż za nim są pomorskie i śląskie. Akcja trwa do 31 lipca, więc wszystko jeszcze może się zmienić!
Patenty rowerzystów na zdobywanie większej liczby kilometrów dla danego województwa są różne. Apele na Faceboooku, drukowane plakaty, marketing szeptany czy w końcu grupowe wycieczki na „dwóch kółkach”, kiedy wszyscy włączają mobilną aplikację w swoich smartfonach i równocześnie pokonują kilometry dla swojego województwa.
To fantastyczne. Widzimy jak różne lokalne społeczności angażują się w akcję i nawołują do „kręcenia kilometrów”. Zależało nam na tym, aby ta kampania miała również aspekt integrujący rowerzystów w różnych miastach. Wspólna jazda i zdobywanie szans na nowe stojaki rowerowe to jest to!- mówi Krzysztof Śpiewek, Manager ds. Projektów Specjalnych i CSR w Grupie Allegro.
W ramach kampanii Fundacji Allegro All For Planet stanie łącznie 100 stojaków. O tym, gdzie się pojawią, decydują uczestnicy akcji „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”. Nie tylko bowiem zdobywają kilometry dla danego regionu, ale także wskazują miejsca, gdzie najbardziej brakuje rowerowych parkingów. Każda osoba musi pokonać 10 kilometrów na rowerze (w animacji online na zaparkujklimatycznie.pl lub w terenie, z wykorzystaniem aplikacji mobilnej w smartfonie). Przejechany dystans jest następnie przekazywany na konto wybranego województwa, a regiony biorą udział w wielkiej bitwie na kilometry.
Akcja promowana jest w Internecie i mediach, ale także z wykorzystaniem nietypowych „ulotek”. Właściciele rowerów, które stoją zaparkowane w różnych polskich miastach, znajdują na siodełku białe pokrowce przeciwdeszczowe z logotypem akcji.
Szczegóły akcji na: www.zaparkujklimatycznie.pl

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach