Zmiana prowadzenia w omnium

Po trzech konkurencjach omnium mężczyzn na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyszedł Robert Bartko, który prowadzi z 12 punktami. Na drugim miejscu jest Zachary Bell z Kanady, a na trzecim Leigh Howard z Australii. Przetasowania w czołówce nastąpiły po zakończeniu wyścigu na dochodzenie. Najszybciej dystans 3000 metrów pokonał Volodymyr Diudia z Ukrainy (3:17.055), drugi był Taylor Phinney z USA (3:17:387) a trzecie miejsce zajął Artur Ershov z Rosji (3:19.501). Polak, Rafał Ratajczyk ukończył wyścig na dochodzenie na 14 miejscu (3:30. 527), i w klasyfikacji generalnej spadł na 11 pozycję. Kolejną konkurencją omnium będzie wyścig punktowy (15 km), który rozpocznie się o 15.00