Kadra Polski na młodzieżowe Mistrzostwa Europy – Sofia/Bułgaria

W dniach 19-22 lipca w stolicy Bułgarii, Sofii rozegrane zostaną Młodzieżowe
Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym. Trenerzy poszczególnych reprezentacji - Andrzej Piątek, Zbigniew Piątek i Waldemar Cebula podali składy na ta imprezę.
Trener Andrzej Piątek, który odpowiada za reprezentacje kobiet juniorek i do lat 23, powołał do kadry osiem juniorek i siedem zawodniczek U-23 (4 medalistki szosowych MP). W kadrze Olików Zbigniewa Piątka znalazło się ośmiu kolarzy, w tym czterech medalistów zakończonych niedawno szosowych MP.
Do kadry juniorów natomiast, trener Waldemar Cebula powołał także ośmiu młodych kolarzy, w tym rewelacje ostatnich wyścigów - Łukasza Kwiatkowskiego.

Składy reprezentacji Polski na ME w Sofii:
Kobiety - Junior
1. Kulisch Angelika (KROSS Ziemia Darłowska)
2. Gregorowicz Dorota (GK Gliwice)
3. Gryko Karolina (MKS Emdek Bydgoszcz)
4. Wojtyra Malgorzata (BoGo Szczecin)
5. Mączka Dominika (KROSS Ziemia Darłowska)
6. Komoś Żaneta (KROSS Ziemia Darłowska)
7. Kowalczyk Anna (UKK Jelcz Laskowice)
8. Cywińska Paulina (ALKS Stal Grudziądz)
Trener: Andrzej Piątek

Kobiety U-23
1. Dawidowicz Aleksandra (Halls)
2. Zamolska Magdalena (Pol-Aqua)
3. Grzebinoga Monika (Primus)
4. Wnuczek Aleksandra (KROSS Ziemia Darłowska)
5. Frączek Natalia (Pol-Aqua)
6. Ryczek Agnieszka (Pol-Aqua)
7. Barczyk Katarzyna (Primus)
Trener: Andrzej Piątek

Mężczyźni U-23
1. Bodnar Maciej (UC Basso Pieve)
2. Cieślik Paweł (GKS Tarnovia)
3. Marycz Jarosław (Team Fidibc com vello clubarbedo)
4. Krysman Piotr (TKK Pacific Norda Atala Toruń)
5. Modzelewski Łukasz (Legia TV 4)
6. Osiński Piotr (TKK Pacific Norda Atala Toruń)
7. Komar Mateusz (DHL-Author)
8. Paterski Maciej (KTK Kalisz)
Trener: Zbigniew Piątek

Mężczyźni - Junior
1. Kwiatkowski Łukasz (TKK Pacific Norda Atala Toruń)
2. Owsian Tomasz (TKK Pacific Norda Atala Toruń)
3. Majka Rafał (Mateo Krakus Kraków)
4. Borucki Paweł (GKS Tarnovia)
5. Sztobryn Piotr (Mostostal Puławy)
6. Sztobryn Paweł (Mostostal Puławy)
7. Gawroński Piotr (Baszta Golczewo)
8. Poljański Paweł (Cartusia Kartuzy)
Trener: Waldemar Cebula

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach