„Kolarstwo. Podstawy treningu” już w sprzedaży!
MR i Wydawnictwo Buk Rower polecają II wydanie “Kolarstwa. Podstaw treningu” ze wstępem Sylwestra Szmyda!
autor: Dominik Lau, Wydawnictwo Buk Rower, 300 stron, cena: ok. 49,90 zł
Dlaczego kolarze golą nogi? Czy jazda na rowerze może pomóc w pozbyciu się lekkiego przeziębienia? Jaki wybrać dystans i z jaką prędkością go pokonać, by spalić kanapkę z żółtym serem? Na te i inne pytania odpowiada Dominik Lau* w poradniku „Kolarstwo. Podstawy treningu”.
Książka pomaga odpowiednio dobrać strój, sprzęt oraz dietę. Prezentuje różne metody treningowe i rodzaje treningów. Dzięki wskazówkom autora każdy kolarz może ułożyć własne plany treningowe krótko- i długoterminowe, nauczyć się podstawowych i zaawansowanych technik kolarskich, m.in. jazdy i komunikacji w grupie, dobierania tempa i bezpiecznego pokonywania zakrętów. W książce znajdują się też informacje o technikach motywacyjnych i relaksacyjnych, znaczeniu wizualizacji i kontroli emocji. Wiedza praktyczna poparta została przesłankami naukowymi oraz opisem konkretnych sytuacji i doświadczeń kolarzy z całego świata. Dominik Lau opisuje najczęściej występujące kontuzje i sposoby zapobiegania im. W treningu kolarskim rower to nie wszystko. Jak w każdym sporcie o sukcesach decydują z jednej strony warunki fizjologiczne i poziom wytrenowania, z drugiej psychika, odpowiednie rozłożenie sił i dobór taktyki. Autor podsuwa sposoby na to, jak radzić sobie ze stanami zmęczenia I depresji. Drugie wydanie poradnika poddane zostało liftingowi. Książkę przeredagowano tak, by uczynić ją bardziej przystępną. Dzięki temu stała się praktycznym, skondensowanym kompendium wiedzy, zarówno dla początkujących, jak i nieco bardziej zaawansowanych kolarzy.
*Dominik Lau (ur. 1977) ukończył studia z zarządzania organizacjami sportowymi. Jest doktorem prawa międzynarodowego, psychologiem sportowym, zajmuje się również medycyną ratunkową. Na szosie trenuje od 2006 roku, wcześniej jeździł w MTB. Od 2007 jest trenerem Brytyjskiej Federacji Kolarskiej oraz komisarzem regionalnym. W latach 2008–2011 był menadżerem i dyrektorem sportowym Ocean Tide Cycling Team. W 2009 brał udział w badaniach przeprowadzonych przez Uniwersytet Loughbprough z zakresu psychologii pracy trenerskiej. Jest konsultantem bezpieczeństwa organizacji wyścigów kolarskich.