Konkurs! Do wygrania „Kolarstwo. Podstawy treningu”!

Macie szosówkę, z która trenujecie na co dzień? Przedstawcie nam swój sprzęt! Przekonajcie, że to właśnie Was powinniśmy nagrodzić podręcznikiem Dominika Lau "Kolarstwo". Do 10 grudnia czekamy na Wasze maile z opisem i fotografią sprzętu. Piszcie na: >! Dlaczego warto jest powalczyć o tę książkę? Jeśli lata temu postanowiliście zostać kolarzem, oglądając z wypiekami na twarzy relacje z Tour de France, przydarza się ku temu okazja. Ta książka jest dla Was! Śmigacie już na szosie niczym Bodnarowie, Szmyd, Kwiatkowski, Gołaś czy Rutkiewicz? Ten podręcznik jest również dla Was. Uporządkujecie swoją wiedzę o metodach treningu i poczytacie o ćwiczeniach taktyczno-technicznych. Tak amatorzy, jak i zaawansowani, znajdą w "Kolarstwie. Podstawach treningu" informacje przeznaczone dla siebie.
Dominik Lau jest trenerem, był zawodnikiem, stąd zapewne jego umiejętność dzielenia się wiedzą z potencjalnymi adeptami sztuki kolarskiej. Dodajmy - uporządkowaną wiedzą, co bardzo istotne w przypadku podręczników. Znajdziecie więc w środku kilka stron o historii roweru i zebrane hasłowo informacje o największych kolarskich wyścigach. Świat przecież nie kończy się na Tour de France i Vuelcie. Znajdziecie także podstawowe informacje dotyczące organizacji wyścigów i tego, co robić przed, jak zachować się w trakcie i co zrobić po wyścigu. Nie umiecie właściwie posłużyć się bidonem? Dominik Lau podpowie, jak i co pić. Podpowiada też, co jeść, czy stronić od kofeiny, czy nie odmawiać sobie czekolady i mówi, dlaczego odrobina wina może mieć dobroczynny wpływ na organizm.
Tłumaczy, czym jest jazda w grupie, jak następują zmiany pozycji w szyku, na czym polega taktyka blokowania czy wyprowadzania na sprint oraz jakie są podstawowe gesty, za pomocą których kolarze komunikują się w peletonie.
Gdyby tego było mało, dowiadujecie się też, z czego składa się rower, jaką przyjąć na nim pozycję, w jaki sposób układa się dłonie na kierownicy oraz jakie są rodzaje kolarskich kasków i kombinezonów. Gotowi rozpocząć treningi na szosie? Zapraszamy do lektury i do zabawy!

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach