Marcin Sapa (KNAUF) pozostaje liderem ProLigi

W kolarskiej ProLidze o Złoty Rower Arkus Romet po mistrzostwach Polski,które odbyły się w Kielcach prowadzi nadal Marcin Sapa (Knauf Team). Na drugie miejsce awansował brązowy medalista wyścigu ze startu wspólnego Kazimierz Stafiej (DHL Author). Mistrz Polski, Mariusz Witecki (Intel Action) jest czwarty. Pierwsze punkty zdobył ubiegłoroczny zwycięzca ProLigi, Radosław Romanik (DHL Author). Drużynowo nadal na czele ekipa Knauf, na drugie miejsce awansował Intel Action, trzeci jest DHL Author. W tym tygodniu kolejny wyścig ProLigi - Wyścig Solidarności i Olimpijczyków (28.06-2.07). Klasyfikacja po pięciu wyścigach: indywidualnie 1. Marcin Sapa Knauf Team 104 pkt. 2. Kazimierz Stafiej DHL Author 73 3. Tomasz Kiendyś Knauf Team 62 4. Mariusz Witecki Intel Action 57 5. Bartłomiej Matysiak Legia Bazyliszek 55 6. Piotr Chmielewski CCC Polsat 40 7. Wojciech Pawlak Knauf Team 37 8. Krzysztof Miara Intel Action 35 9. Paweł Bentkowski Knauf Team 33 10. Dawid Krupa MBK-Cycles-Scout 31 drużynowo 1. Knauf Team 40 pkt. 2. Intel Action 32 3. DHL Author 30 4. Legia Bazyliszek 19 5. CCC Polsat 8 6. MBK-Cycles-Scout 2 Wśród kobiet triumfatorką kolarskiej klasyfikacji ProLigi została Paulina Brzeźna (MKS Start Peugeot Lublin). Panie zbierały punkty w trzech imprezach - Dookoła Polski kobiet oraz w mistrzostwach Polski na czas i ze startu wspólnego. Wprawdzie dwa tytuły w Kielcach wywalczyła Maja Włoszczowska (Lotto), jednak w punktacji lepsza była Brzeźna, która zdobyła 36 pkt. w wyścigu Dookoła Polski, w którym Maja nie startowała. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyła ubiegłoroczna triumfatorka ProLigi, Bogumiła Matusiak (MKS Start Peugeot). 1. Paulina Brzeźna (MKS Start Peugeot) 91 pkt. 2. Maja Włoszczowska (Lotto) 80 3. Bogumiła Matusiak (MKS Start Peugeot) 67 4. Magdalena Zamolska (Kross Ziemia Darłowska) 63 Małgorzata Wysocka (Michela Fanini) 63 6. Anna Szafraniec (Lotto) 25 7. Magda Sadłecka (Lotto) 20 8. Martyna Ryńska (Orlęta Gorzów) 15