Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, ITT Chęciny, 22.06

Konkurencją indywidualnej jazdy na czas rozpoczęły się tegoroczne mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Chęciny, malownicza miejscowość koło Kielc, przyjeły najlepsze polskie zawodniczki i zawodników bardzo gorącą pogodą i doskonałą organizacją.
W środę, 21.06 na trasie liczącej 20 kilometrów startowały panie a wśród nich ubiegłoroczna Mistrzyni Polski Bogumiła Matusiak. Niestety, faworytka kończyła swój przejazd z defektem roweru. Mistrzynią Polski została niespodziewanie Maja Włoszczowska, która do końca nie mogła uwierzyć w swój sukces. Drugie miejsce zajęła Magda Zamolska z klubu Kross Ziemia Darłowska, trzecie Paulina Brzeźna (MKS Start Peugeot). Obie straciły do Mai 12 sekund, Paula przegrała z Magdą o kilka setnych sekundy. Magda Zamolska zwyciężyła w kategorii orliczek (do 23 lat).
W czwartek startowali panowie. Na rampie startowej stanęło jedynie 18 z 19 zgłoszonych zawodników. Najsilniejszą 5 osobową delegację wystawiła grupa Knauf, wystartowalo trzech kolarzy z Intel Action, włoską grupę Miche reprezentował oczywiście Sławek Kohut. 45 kilometrów z dwoma nawrotami najszybciej pokonał jednak rewelacyjny Piotr Mazur, który obronił tytuł Mistrza Polski na czas wywalczony przed rokiem w Sobótce. Nie dał najmniejszych szans rywalom i na metę wpadł z prawie dwuminutową przewagą nad Łukaszem Bodnarem (Intel) i Jarosławem Rębiewskim (Knauf) uzyskując rewelacyjną średnią 49,4 km/h. Trzeba dodać, że do nawrotu trasa prowadziła lekko z góry, po zmianie kierunku pod góre i dodatkowo jazdę utrudniał lekki wiatr. Piotr Mazur reprezentuje hiszpańską ekipę Pro Tour, Saunier Duval-Prodir. Warto wspomnieć, że dyrektor Mistrzostw, Zbigniew Piątek, który do niedawna jeszcze sam ścigał się w barwach Intela zebrał zasłużone pochwały od zawodników, kibiców i dziennikarzy za świetną organizację.
W sobote i niedzielę odbędą się wyścigi ze startu wspólnego.