MTB Obiszów – podsumowanie

Ktoś, kto wybrał się po raz pierwszy w okolice Głogowa, mógł być lekko zdziwiony. Nic, ale to absolutnie nic, nie świadczy o tym, że w okolicy mogą się znajdować góry. Warto było wcześniej przeczytać wrażenia uczestników z lat ubiegłych, jak i rzucić okiem na trasę na mapie. Bez takiego wprowadzenia można się było zdziwić, a nawet przerazić. Trasa nie była bowiem wybitnie trudna technicznie, ale za to nasycona podjazdami i zjazdami niczym klasyczna runda cross country. Część z nich, jak słynna już Baba Jaga, tuż przed metą, 90% uczestników zmusiła do podprowadzania rowerów! Na szczęście akurat ten fragment dawał już perspektywę dotarcia do celu.

To niesamowite, że w podobnej, mało obiecującej z perspektywy kolarza MTB okolicy, udało się wyczarować podobną trasę. Ciągnące się kilometrami single musiały wzbudzić entuzjazm każdego fana jazdy w terenie. Całość przygotowano z wielką pieczołowitością, a nam najbardziej podobały się fragmenty trawersów sztucznie wycięte na zboczach. To prawda, wielkie góry w okolicach Obiszowa nie wyrosły, ale jeśli ktoś chce się poczuć jak w górach, to miejsce nadaje się do tego idealnie. Także słowo Bike Park nie jest na wyrost. Może brak wyciągu czy wielkich przewyższeń, ale przyjemność z jazdy podobna.

Co do spraw organizacyjnych warto podkreślić świetne przygotowanie zaplecza. Dziesiątki ludzi dbały o to, by można było zaparkować, zjeść i wypić. Nie brakło szatni, miejsc do umycia rowerów i siebie. Nie było też problemów z zapisami, a zestaw startowy wypada określić jako godny. Drobnym zgrzytem była tylko nadaktywność sędziów, z zupełnie niepotrzebnym wyczytywaniem listy startowej. Jaki sens ma ustawianie na starcie wyścigu mającego 70 km, gdzie na pierwszym podjeździe miesza się cała stawka?

Na starcie zjawiło się niemal 450 osób, praktycznie dwa razy tyle, co w roku ubiegłym. Już sama frekwencja może świadczyć o tym, w jakim tempie impreza się rozwija. Dodać można jeszcze tylko, że na dystansie dłuższym (2 rundy) rozegrano jedną z eliminacji pucharu Polski w maratonach MTB. Nie zmienia to faktu, że dystans krótszy (1 runda, ok. 35 km) cieszył się większą popularnością. Wszystkie wyniki zainteresowani znajdą na stronie organizatora: www.mtbobiszow.pl Naszą minigalerię zdjęciową na fanpage'u MR.

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach