Pojechaliśmy na 100% – komentarz Macieja Paterskiego po MŚ

Maciej Paterski był jednym z tych, którzy pomagali Michałowi Kwiatkowskiemu w kluczowej fazie wyścigu w Ponferradzie. Mimo ogromu włożonej pracy zdołał sam ukończyć wyścig na wysokiej pozycji (był 17.). Oto kilka słów komentarza Maćka po wyścigu.

Przez cały wyścig wasza ekipa jechała jak zaprogramowana na zwycięstwo.

To prawda. Taktyka była jedna, wszyscy byliśmy podporządkowani Michałowi. Cała ekipa pracowała na ten sukces, wszyscy spisali się na 100%. Michał wcześnie zarządził, że idziemy do przodu i będziemy nadawać tempo. To był świetny pomysł, bo jechaliśmy w komforcie, czuliśmy się bardzo bezpiecznie. Można było zaoszczędzić dużo sił, nie trzeba było się z nikim przepychać, mieliśmy pełną kontrolę nad tym co się działo. 

Udało ci się zachować dużo sił na koniec. Mocno pracowałeś, a finalnie udało ci się zająć rewelacyjne 17.miejsce.

W samej końcówce, gdy zaczęli gonić Włosi, miałem duży kryzys. Cieszę się, że udało mi się jakoś to przetrzymać, po później już dobrze się czułem i mogłem pomóc Michałowi goniąc grupę, która odjechała.

Rok temu miałeś za sobą trudny sezon, to był przełomowy moment w twojej karierze. Twoja wczorajsza jazda pokazała, że nie można mieć wątpliwości co do twojego poziomu. Jak to oceniasz?

Przyznam, że jestem naprawdę zadowolony z tego sezonu. Udało mi się wypracować dobrą formę. Cały rok ciężko pracowałem i chyba widać efekty. Na to wszystko ma też niewątpliwie wpływ to, że znalazłem się w nowej ekipie, w której bardzo dobrze się czuję.

Jak wyglądała trasa mistrzostw z twojej perspektywy?

Trasa była łatwiejsza niż zeszłoroczna, warunki pogodowe lepsze, choć też padało. Jadąc z przodu czuliśmy się bardzo dobrze, wyścig przebiegał dla nas optymalnie.

Na które drużyny zwracaliście szczególną uwagę?

Faworyci byli znani już przed wyścigiem, ale, szczerze mówiąc, gdy jechałem z przodu, nie oglądałem się na nikogo. W głowie było tylko jedno – zwycięstwo Polaka.

Rozmawiał: Borys Aleksy
Zdjęcie: Łukasz Szrubkowski

top 3

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej

Filmy

Wybór redakcji

Czytaj więcej

Jeździj jak zawodowcy i zabezpiecz swój telefon na rowerze – uchwyt do telefonu na rower marki RokForm

Czytaj więcej
comments powered by Disqus

Informuj mnie o nowych artykułach